Materiał Partnera

W jakich sytuacjach przyda nam się ubezpieczenie OC?

W jakich sytuacjach przyda nam się ubezpieczenie OC?

W dzisiejszych czasach przepisy prawa stanowią, że ubezpieczenie OC należy do grupy obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. W związku z tym każdy właściciel samochodu zobligowany jest do jego posiadania. Dla wielu osób ten rodzaj świadczenia uznawany jest za nieprzydatny. Niestety istnieją sytuacje, gdy ubezpieczenie OC może okazać się praktycznie niezbędne.

Kiedy trzeba mieć OC?

W dzisiejszych czasach zgodnie z przepisami prawa każdy kierowca zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia OC. Tak naprawdę ten obowiązek spoczywa również na właścicielach samochodów osobowych, ciężarowych, przyczep, ciągników, skuterów, motocykli oraz wielu innych. Specjaliści z firmy Ubezpieczenia Brygida Maszkowska przypominają, że wszelkie kwestie dotyczące tego ubezpieczenia regulowane są przez ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych. Oczywiście w niektórych przypadkach nie ma konieczności posiadania przy sobie dokumentu potwierdzającego zawarcia umowy z ubezpieczycielem. Ubezpieczenie OC musi posiadać nawet nieużywany przez długi czas pojazd. Niezbędne jest wykupienie polisy najpóźniej w dniu, gdy dojdzie do zarejestrowania pojazdu. Obecnie kara za brak ważnego ubezpieczenia może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Z kolei w momencie ewentualnej stłuczki właściciel pojazdu będzie zmuszony do pokrycia wszystkich kosztów z własnej kieszeni. 


Co dokładnie obejmuje polisa OC?

To ubezpieczenie ma za zadanie między innymi chronić kierującego pojazdem przed roszczeniami poszkodowanej osoby w danej sytuacji. Oczywiście konsekwencje zdarzenia mogą być różne, a zalicza się do nich między innymi uszczerbek na zdrowiu, śmierć, utrata zdrowia, uszkodzenie, czy też utrata mienia. Ubezpieczenie OC obejmuje ochroną również pasażerów w przypadku, jeżeli to właśnie my doprowadziliśmy do kolizji. Polisa pozwala na pokrycie kosztów w ramach uszkodzenia mienia w wysokości do 1 miliona euro, a z kolei w przypadku uszczerbku na zdrowiu nawet do 5 milionów euro. Ubezpieczenie OC pozwoli na pokrycie odszkodowania za całkowitą stratę, naprawę uszkodzonego pojazdu, różnego rodzaju techniczne badania, leczenie, rehabilitację, akcje ratunkowe, holowanie oraz wiele innych. Warto również wiedzieć, że istnieją sytuację, w których pokrycie kosztów wyrządzonej szkody nie będzie możliwe ze środków polisy.

Opracowanie:
Lubliniec, Kisielewskiego 19
tel. 667 907 519
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz