Materiał Partnera

W co powinien być wyposażony pokój hotelowy?

W co powinien być wyposażony pokój hotelowy?

Gdy przychodzi czas urlopu i decyzji co do naszego wakacyjnego celu podróży, nie da się pominąć wyboru hotelu. Tylko czym się kierować? Lokalizacją, standardem, odległością od atrakcji czy może ceną? Wszystko to jest ważne, ale to, co może zadecydować o jakości naszego wypoczynku, to wyposażenie pokoju hotelowego, w którym będziemy chcieli ukoić ciało i umysł po dniu pełnym wrażeń.

Elementy wyposażenia pokoju hotelowego

Wyposażenie pokoju hotelowego jest zależne od standardu oferowanego przez obiekt. Zacznijmy więc od absolutnych podstaw. Co musi znaleźć się w każdym pokoju hotelowym? O tym opowiada specjalista z trzygwiazdkowego Hotelu Horda w Słubicach:

Najważniejsze w pokoju hotelowym jest łóżko. To o nim marzymy w trakcie długiej podróży do miejsca wypoczynku. Powinno być duże i wygodne. Przy łóżku przydaje się stolik z lampką nocną. W pokoju powinno być też miejsce na bagaże i ubrania. Mogą to być szafa i wieszaki. Goście chcą też mieć możliwość popracować lub odpocząć przy komputerze, dlatego konieczny jest stół, a przy nim krzesła.

To podstawowe elementy, których nie powinno zabraknąć w hotelowym pokoju. To jednak za mało, aby mówić o komforcie. Jakie dodatkowe elementy wyposażenia sprawiają, że nasz pobyt w hotelu jest udany? Czego szukać, przeglądając oferty? Czy wyposażenie hotelowe różni się czymś od tego, którego używa się w domach?

Charakterystyka wyposażenia pokoju hotelowego

Oprócz wyżej wymienionych mebli nie można zapominać o wyposażeniu, które pełni funkcję dekoracyjną. To ono sprawia, że pokój hotelowy jest przytulny i chce się w nim wypoczywać. Można zaliczyć tu np.: poduszki zdobiące łóżko i podnoszące wygodę, firany i zasłony w oknach, obrazki na ścianach, ozdobne elementy wykończenia czy oświetlenie. Bez tego pokój byłby surowy jak klasztorna cela, a przecież nie tego szukamy, gdy chcemy się zrelaksować.

Osobną grupą przedmiotów wchodzących w skład wyposażenia pokoju hotelowego są umilacze czasu. Najczęściej jest to dostęp do internetu oraz telewizor.

Warto wiedzieć, że wyposażenie i umeblowanie hotelowe różni się nieco od tego, które znamy ze swoich domów. Sprzęty muszą być przyjazne nie tylko dla gości, ale też dla obsługi. Pokoje planuje się w taki sposób, aby sprzątanie przebiegało szybko i można było zrobić to bardzo dokładnie. Łóżka są skonstruowane i umiejscowione tak, aby idealne pościelenie trwało jak najkrócej, a samo łóżko dało się oczyścić w każdym zakamarku. Wykorzystywane w pokojach hotelowych tkaniny odznaczają się niską podatnością na zabrudzenia i dużą trwałością, aby mogły służyć kolejnym gościom bez strat na jakości.

Oceń artykuł (1)
5,0
Komentarze
Dodaj komentarz