Materiał Partnera

Verticale, czyli żaluzje pionowe

Verticale, czyli żaluzje pionowe

Współczesna oferta rolet i żaluzji jest niesamowicie ogromna. Dzięki temu możemy wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do naszych potrzeb, które nie tylko będzie praktyczne, ale również spełni wszystkie wymagania wizualne. Jednym ze sposobów ochrony pomieszczeń przed słońcem są verticale, czyli żaluzje pionowe. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tego rozwiązania. Ciekawi? Zatem zapraszamy do lektury.

Czym są verticale

Verticale, tak jak wspominaliśmy wcześniej, są to żaluzje pionowe, które kojarzone są przede wszystkim z pomieszczeniami biurowymi czy urzędami. Jednak wbrew powszechnemu przekonaniu, stanowią doskonałe rozwiązanie również w prywatnych mieszkaniach i domach. Wyróżnia je prosta budowa, funkcjonalność, a także stosunkowo niska cena. Porównując je do tradycyjnych żaluzji poziomych czy rolet, verticale mają szerszą budowę i ustawione są w pozycji pionowej do ochranianej powierzchni. Najczęściej są wykonywane z tkanin syntetycznych, jednak możemy znaleźć także warianty z tworzyw sztucznych czy też drewna lub aluminium. Ten rodzaj żaluzji doskonale chroni pomieszczenia przed nadmiernym słońcem, a przy tym równocześnie zapewnia estetyczny wygląd wnętrza i może stanowić doskonały element dekoracyjny.

Jak działają żaluzje pionowe

Montaż żaluzji pionowych wymaga przymocowania szyny do ściany, na której mają zawisnąć verticale. Często umieszcza się ją również do wnęki okiennej lub do sufitu. Zazwyczaj spotkamy się z szynami o prostym kształcie, jednak na rynku znajdziemy także niestandardowe opcje, jak na przykład szyny łukowe lub zaokrąglone. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji klienta. Żaluzje są przymocowywane bezpośrednio do szyny, tak by mogły zwisać luźno, natomiast w dolnej części mają dodane specjalne wkładki, które je dociążają, by uniknąć zamieszania przy przeciągach.

Zalety zastosowania verticali

Ogromną zaletą tego typu żaluzji jest swobodne ich regulowanie i możliwość dostosowania poziomu zaciemnienia. Poszczególne lamele mogą być zsuwane i rozsuwane na całej szerokości szyny, ale również, czego nie zapewniają inne rodzaje żaluzji i rolet, mogą swobodnie obracać się wokół własnej osi, co daje ogromne możliwości dostosowania ich do swoich preferencji. Verticale sprawdzą się również wszędzie tam, gdzie inne rozwiązania zawodzą. Doświadczone firmy, jak na przykład Lamel, wykonują bowiem żaluzje pionowe na wymiar, tak, aby można je było zastosować także na nietypowych oknach.

Reasumując, verticale to żaluzje pionowe, które są bardzo uniwersalnym i praktycznym rozwiązaniem. Umożliwiają pełną regulację dopasowaną do potrzeb, a także mogą być wykonywane na wymiar, przez co sprawdzą się na oknach o nietypowych kształtach. Jest to zdecydowanie dobry wybór zarówno do pomieszczeń biurowych, jak i prywatnych mieszkań.

Opracowanie:
Złocieniec, 5 Marca 40
tel. 504 480 307
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz