Materiał Partnera

Usługi w zakresie serwisowania szalunków

Usługi w zakresie serwisowania szalunków
W trakcie prac budowlanych związanych z konstruowaniem poszczególnych elementów obiektu użytkowego najczęściej wykorzystuje się beton. Jego konsystencja utrudnia tworzenie fragmentów konstrukcji o pożądanym kształcie, co jednak nie stanowi obecnie problemu dzięki możliwości wykorzystania szalunków. Deskowanie wymaga odpowiedniego serwisu – czym dokładnie mogą zająć się profesjonaliści?

Uszkodzone podpory stropowe

Będące jednym z najważniejszych elementów szalunków podpory stropowe nierzadko ulegają zniszczeniu wskutek sporych obciążeń pojawiających się przy konstruowaniu budynków. Serwisowanie szalunków to prace związane z przywróceniem doskonałego stanu technicznego takich właśnie podpór. Czynności w tym zakresie obejmują najczęściej ich prostowanie, co pozwala uzyskać parametry konstrukcyjne wskazane w założeniach projektowych. Serwis dotyczy podpór stropowych o zróżnicowanych długościach – od 1,5 m do nawet 5,5 m.

Ważnym elementem podpory jest jej głowica. Również i ona może wymagać specjalistycznego serwisu. Głowice sprawdzające się w połączeniu z rozmaitymi typami dźwigarów także mogą wymagać prostowania, a często świadczoną usługą jest naprawa szpilki, czyli specjalnego zabezpieczenia podpory. Takie usługi w zakresie serwisu szalunków świadczy firma Jam Szalunki, która zajmuje się też spawaniem podpór stropowych i ich mocowaniem. Nie tylko te elementy deskowania należy mieć na uwadze. Czym jeszcze zajmują się więc profesjonaliści działający w branży serwisowania szalunków?

Modyfikacja dźwigarów oraz ram

Oprócz wspomnianych podpór ważną częścią szalunków są też dźwigary. Występujące w różnych rozmiarach mogą okazać się niedopasowane do konkretnych elementów konstrukcyjnych. W takiej sytuacji sprawdza się kolejna z usług w ramach serwisowania szalunków - cięcie dźwigarów. Warto je również zaimpregnować, dzięki czemu będą one lepiej znosić intensywną eksploatację i trudne warunki zewnętrzne.

Serwis szalunków to także prace związane z naprawą ram.Ulegają one skrzywieniom i innym uszkodzeniom, dlatego często realizowaną usługą jest prostowanie ram. Jeżeli zostaną zauważone w nich ubytki, to należy zlecić specjalistom ich uzupełnienie. Podobne prace dotyczą fleków, a specjaliści od serwisowania szalunków mogą również zadbać o fachowe naprawy sklejki w płycie czy jej demontaż i montaż. Profesjonalne i kompleksowe usługi w zakresie serwisowania szalunków to zatem wiele prac, które pozwalają uzyskać bezpieczne i stabilne deskowanie. To bardzo ważny element w trakcie konstruowania obiektu, dlatego warto pamiętać o zatrudnieniu do tego celu wyłącznie najlepszych fachowców.

Opracowanie:
Głazica, Bursztynowa 4
tel. 790 802 231
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz