Materiał Partnera

Usługi w zakresie doradztwa finansowego dla przedsiębiorstw – co obejmują?

Usługi w zakresie doradztwa finansowego dla przedsiębiorstw – co obejmują?
Prowadzenie własnej działalności może być szczególnie dla początkującego przedsiębiorcy z wielu względów niełatwe. Problemy wynikające z niewielkiej znajomości prawa gospodarczego i podatkowego sprawiają, że firma nie działa w sposób przemyślany, np. wprowadzając na rynek usługi lub produkty bez uprzedniego przeprowadzenia analizy i prognoz finansowych. Jak pomoże w tej kwestii profesjonalny doradca?

Przemyślany biznesplan

Rozpoczęcie działalności bez biznesplanu jest rozwiązaniem najczęściej prowadzącym do upadku przedsiębiorstwa. Firma opierająca się na przemyślanym i skonstruowanym zgodnie z obowiązującymi przepisami planie będzie w stanie utrzymać się na rynku nawet przy jego znacznym zróżnicowaniu i sporej konkurencji. Przede wszystkim jednak biznesplan sporządzony wraz ze specjalistą świadczącym usługi doradztwa finansowego dla firm pozwoli działać legalnie. Nie tylko jednak przygotowanie biznesplanu warto zlecić profesjonalistom.

Zajmą się oni bowiem jeszcze innymi kwestiami związanymi z prowadzeniem własnej działalności. Skontrolują także koszty ponoszone przez przedsiębiorcę, proponując jednocześnie ich zredukowanie w celu uzyskania większych przychodów. Takie usługi świadczy m.in. FKK sp. z o.o. – biuro rachunkowe zajmujące się m.in. wspomnianym doradztwem finansowym dla firm. Dzięki niemu przedsiębiorca może też zyskać informacje na temat poszczególnych, korzystnych dla niego operacji, jakie jest w stanie w danym momencie przeprowadzić. Czym jeszcze zajmie się doradca finansowy?

Ekspertyzy i analizy dostarczone przez specjalistę

Przygotowanie ekspertyzy finansowej pozwala lepiej zrozumieć wykorzystanie poszczególnych środków przez firmę. Zastosowanie się do wskazówek przekazanych przez doradcę finansowego po sporządzeniu takiej ekspertyzy to z kolei możliwość lepszego zarządzania aktywami. Doradca może w tym zakresie pomóc np. z określeniem opłacalności danych operacji, w tym chociażby z decyzją o leasingu. Ekspertyza finansowa to niekiedy rozbudowana dokumentacja i może obejmować wybrany okres działania firmy na rynku.

Ciekawą usługą w zakresie doradztwa finansowego dla firm jest również przygotowanie analizy rynkowej. To właśnie dzięki niej można wprowadzić nowy produkt czy usługę o wiele efektywniej i z lepszym skutkiem, trafiając do szerszego grona odbiorców. Prognoza finansowa pozwoli natomiast na zaplanowanie przyszłych inwestycji, których ewentualną realizację można dokładnie zaplanować i przeanalizować. Każdą z takich operacji wykonywanych przez firmę również warto skonsultować z doradcą finansowym. Wskaże on jej najważniejsze zalety, ale też wady, co pozwoli wyeliminować działania przynoszące zbyt małe przychody lub generujące straty.

Opracowanie:
Konstantynów Łódzki, Słoneczna 8
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz