Materiał Partnera

Usługi dodatkowe małych sklepów osiedlowych

Usługi dodatkowe małych sklepów osiedlowych

Właściciele sklepów osiedlowych próbują różnych sposobów, aby zwiększyć swoje obroty i zyski. Sposobem jest nie tylko powiększanie palety produktowej czy zmiana wystroju, ale zapewnienie dodatkowej oferty. Ma ona zachęcić jak największą grupę klientów do skorzystania z ich propozycji i zrobienia przy okazji nawet niewielkich zakupów. Jakie dodatkowe usługi i produkty mogą oferować tego typu punkty?

Charakterystyka sklepu osiedlowego

Osiedlowy sklep spożywczy to niewielki punkt sprzedażowy, zlokalizowany najczęściej na blokowisku. Jego celem jest dotarcie przede wszystkim do mieszkańców okolic potrzebujących dokonać szybkich zakupów najpotrzebniejszych produktów takich jak owoce i warzywa, pieczywo, nabiał, wędliny, mrożonki, a także produkty do szybkiego sporządzenia posiłku. Choć punkty te są najczęściej niewielkie pod względem powierzchni, to ich oferta produktowa jest naprawdę szeroka i szyta na miarę wymagań swoich klientów.

Jak małe sklepy osiedlowe próbują pozyskać stałych klientów?

Jak przyznaje Katarzyna Mrozińska prowadząca sklep wielobranżowy Katmro zlokalizowany na warszawskim Mokotowie, choć konkurencja jest naprawdę duża, tego typu punkty mogą zyskiwać rynkową przewagę przede wszystkim ze względu na usługi dodatkowe, a także wysoką jakość obsługi. W przypadku tej ostatniej, ze względu na charakter działalności, do sklepów osiedlowych przychodzą stali klienci, którzy często są dobrze znani sprzedawcom i wymagają jeszcze bardziej przyjaznego i empatycznego traktowania.

Usługi dodatkowe oferowane w małych sklepach podatkowych

Kolejnym atutem małych sklepów osiedlowych jest propozycja dodatkowych świadczeń. Mają one na celu zachęcenie do wejścia osób zainteresowanych nie tylko zakupami spożywczymi, ale również innymi usługami, takimi jak:

  • wypłata gotówki cash back – polega na wypłacaniu gotówki z konta bankowego w sklepie. Przykładowo przy płaceniu za zakupy kartą, można poprosić sprzedawcę o wypłacenie środków z konta,

  • opłacanie bieżących rachunków – polega na bezpiecznym opłacaniu rachunków za gaz, prąd czy wodę, za niewielką prowizję,

  • kupno i rejestrowanie starterów GSM

  • nadawanie i odbieranie przesyłek kurierskich – to zdecydowanie bardziej wygodna forma odbierania i nadawania paczek, aniżeli konieczność kontaktu z firmami kurierskimi, które często przyjeżdżają w ciągu dnia, gdy nie ma nas w domu.

Jak widać małe sklepy osiedlowe to już nie tylko szybkie oraz bardzo komfortowe zakupy produktów spożywczych, ale również możliwość skorzystania z usług dodatkowych, tuż przy domu.

Opracowanie:
Warszawa, Podchorążych 26
tel. 500 135 603
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz