Materiał Partnera

Urządzanie łazienki – na co zwrócić uwagę

Urządzanie łazienki – na co zwrócić uwagę

Obok kuchni łazienka to drugie miejsce w domu, gdzie funkcjonalność powinna stać na pierwszym miejscu. Oczywiście, musi być zadbana i estetyczna, jednak musi nam przede wszystkim dobrze służyć. Należy zadbać też to, by była łatwa do utrzymania w czystości. Na czym więc należy skupić uwagę, gdy urządzamy łazienkę? Poniżej kilka rad, jak zabrać się za jej urządzanie.

Poziom zero

Niezależnie od tego, czy kupiliśmy mieszkanie w stanie surowym, czy była to budowa pod klucz, punktem wyjścia będzie dla nas rozmieszczenie instalacji wodno-kanalizacyjnej. W pierwszym przypadku do nas należeć będzie instalacja urządzeń sanitarnych, jednak wszystkie rury i odpływy będą już na miejscu, w drugim, podobnie, możemy skupić się na aranżacji samego wnętrza do naszych indywidualnych potrzeb.

Jednak niezależnie od tego, który z tych wariantów wybraliśmy, nieocenioną pomocą będzie nam firma oferująca wykańczanie wnętrz. Takie usługi prowadzi Turcil.

Jeśli jednak sami budowaliśmy dom – zleciliśmy jego budowę firmie budowlanej – sprawa jest ułatwiona. Mamy wtedy całkowity wpływ – w pewnych granicach oczywiście – na rozmieszczenie instalacji.

Dopiero poza przeprowadzeniu białego montażu, czyli zakładania umywalek, toalet, brodzików, wanien, możemy tak naprawdę dopasowywać ją do naszych oczekiwań.

Ściany i podłogi

Na wygląd naszej łazienki wpływ będzie miał jej rozmiar. Nie chodzi tu wyłącznie o pojemność, ale też o wrażenie, jakie sprawi na wchodzących.

Nawet mała łazienka, której każdy kąt został w pełni zagospodarowany, może sprawić wrażenie przestronnej. Duży udział w tym ma dobór płytek na podłodze i ścianach. Kładzenie kafelków ma za zadanie nie tylko zdobić, też „pracować” na korzyść wyglądu.

Wykorzystanie dużych płytek w jasnych barwach optycznie powiększy łazienkę. Dobrym pomysłem będzie rezygnacja z ornamentów – te mogą wprowadzić poczucie bałaganu. Równie istotne jest zastosowanie kolorów ciepłych i zimnych.

W przypadku dużych łazienek zastosowanie kilku rodzajów płytek pozwoli na wprowadzenie swego rodzaju organizacji i pomoże nam uniknąć uczucia pustki. W podobny sposób oddzielne sekcje w łazience można wyznaczyć za pomocą ścianek działowych. Materiał zależy od stylu wnętrza – do tych nowoczesnych pasować będzie na przykład szkło.

Miejsce na wszystko

Kosmetyki pozostawione na półkach, wokół wanny nawet w najczystszej łazience wprowadzą poczucie dezorganizacji, niezależnie od rozmiarów łazienki. Warto zatem zadbać, aby na wierzchu znalazły się tylko absolutnie konieczne rzeczy, a i one miały swoje miejsce.

Idealnym rozwiązaniem będą to szafki i szafy wnękowe. Możemy także poukładać przybory toaletowe w różnego rodzaju pojemnikach – koszykach, pudełkach. Sklepy meblowe oferują bogaty wybór tego rodzaju produktów.

Opracowanie:
Gryfów Śląski, Sienkiewicza 1 lok. 17
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz