Artykuł sponsorowany

Uniwersalne szczotki druciane – sposób na zwiększenie funkcjonalności wiertarek

Uniwersalne szczotki druciane – sposób na zwiększenie funkcjonalności wiertarek

Szczotka druciana to praktyczne akcesorium, które znajduje szerokie zastosowanie w gospodarstwach domowych, warsztatach i zakładach przemysłowych. Dobrze zaprojektowana ułatwia sprawne usunięcie starych powłok malarskich, nierówności powierzchni oraz starcia ognisk korozji, jeżeli rdza nie zajęła większego obszaru. Sprawdźmy, jaki rodzaj szczotki jest najbardziej uniwersalny.

Szczotka druciana do wiertarki – rodzaje

Wybierając szczotkę drucianą, możemy sugerować się kształtem głowicy lub drutem wykorzystanym do jej wyprodukowania. Skupmy się na drugim systemie klasyfikacji, który wyróżnia pięć wariantów produktów. Najbardziej rozpowszechnione są szczotki z drutem falowanym, które można wykorzystać do oczyszczania wrażliwych powierzchni z niezbyt uporczywych zabrudzeń. To świetny wybór do powierzchni i przedmiotów wykonanych z materiałów nieżelaznych o dużym stopniu miękkości. W przypadku trudnych zabrudzeń i starych powłok lakierniczych warto sięgnąć po szczotki z drutem splatanym lub z drutem z ziarnem. Te ostatnie sprawdzą się do usuwania zadziorów (zwłaszcza ze skomplikowanych elementów). Modele z drutem z tworzywem mają zwartą konstrukcję i są praktycznie nie do zdarcia, zaś te z drutem prostym sprawdzą się do obrabianych wcześniej powierzchni.

Szczotki druciane – gdzie znajdują zastosowanie?

Podstawowym zastosowaniem szczotek drucianych jest eliminowanie ognisk rdzy. Jak wskazuje pracownik Adro, do oczyszczania lekko skorodowanych powierzchni świetnie sprawdzi się szczotka z drutem falowanym, zaś do wyjątkowo trudnych prac – z drutem splatanym, która usunie nawet grube warstwy rdzy. Pamiętaj, aby przy wyborze odpowiedniego modelu nie ograniczać się wyłącznie do jakości drutu – bardzo ważną rolę odgrywa przemyślany profil szczotki. Zbyt mocne dociskanie narzędzia do powierzchni może bowiem doprowadzić do jej zarysowania i zniszczenia. Cała praca jest wykonywana przez końcówkę szczotki, dlatego dobrze skonstruowane akcesorium nie będzie wymagało wkładania dużego wysiłku podczas wykonywania pracy.

Opracowanie:
Tczew, Chopina 12/13
tel. 605 449 807
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz