Materiał Partnera

Układanie glazury nie tylko w łazience – gdzie jeszcze sprawdzą się płytki?

Układanie glazury nie tylko w łazience – gdzie jeszcze sprawdzą się płytki?
Glazura to jeden z materiałów wykończeniowych, które zastosowanie znajdują zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i biurowych czy przemysłowych. W zależności od charakterystyki płytek są one układane na ścianach oraz podłogach, zapewniając przede wszystkim możliwość łatwego ich czyszczenia i atrakcyjny wygląd. Gdzie dokładnie sprawdzi się glazura w domu i o czym trzeba pamiętać przy jej układaniu?

Wszechobecne płytki w domu lub mieszkaniu

Glazura w lokalach mieszkalnych to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań przez inwestorów. Jej precyzyjne ułożenie jest nieodłącznym elementem wykończenia łazienki. Taki rodzaj materiału jest chętnie stosowany w tym pomieszczeniu ze względu na wilgotność w nim panującą oraz często pojawiające się zabrudzenia w różnej postaci. Płytki są bowiem łatwe w czyszczeniu, co pozwala utrzymać porządek i doskonały ich wygląd nawet przy intensywnej eksploatacji łazienki.

Z tego samego powodu glazura jest również kluczowym elementem wykończeniowym wielu kuchni. Płytki układać można w tym pomieszczeniu zarówno na ścianie, jak i podłodze. W przypadku ścian glazura dobrze sprawdzi się w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia, np. przy kuchence czy blacie, gdzie przygotowuje się posiłki. Układanie glazury nie należy jednak do łatwych czynności, dlatego warto powierzyć je specjalistom. Fachowcy z firmy budowlanej Sim - Bud zajmą się tym w sposób profesjonalny, gwarantując doskonały wygląd płytek na wiele lat. Gdzie jeszcze glazura znajduje zastosowanie w domach i mieszkaniach i dlaczego jest tak trudna do ułożenia?

Glazura na nierównym podłożu

Oprócz kuchni i łazienki glazurę coraz częściej zauważyć można też w pokojach – salonie czy gabinecie. Jest również dobrym rozwiązaniem jako podłoże w korytarzu, gdzie zanieczyszczenia wnoszone na obuwiu są uciążliwe i wymagają szybkiego oraz regularnego usuwania z podłogi. Płytki są zatem dość wielofunkcyjne, a dzięki dostępności wielu ich typów dopasować je można do indywidualnych preferencji. Układanie glazury to skomplikowana czynność i wieloetapowy proces, co sprawia, że wykonaniem tego zadania powinni zająć się fachowcy z firmy ogólnobudowlanej.

Sporo trudności nastręcza bowiem przycinanie płytek do odpowiednich kształtów celem dopasowania ich do konkretnych powierzchni. Te nierzadko są także nierówne, co w przypadku podłóg związane jest m.in. z koniecznością zastosowania wylewki samopoziomującej oraz sprawnego operowania poziomnicą. Specjaliści dzięki doświadczeniu i kwalifikacjom ułożą płytki z wykorzystaniem systemu poziomowania, co też wymaga sporych umiejętności. Nie należy zapominać o fugowaniu czy wykończeniu obszarów przy ścianach za pomocą specjalnych listew lub cokołów. Wszystko to czyni układanie glazury procesem skomplikowanym, którego realizację należy powierzyć specjalistom.

Opracowanie:
Obrzycko, Stawna 29 lok. 1
tel. 669 814 931
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz