Materiał Partnera

Udrażnianie kanalizacji - metody i narzędzia.

Udrażnianie kanalizacji - metody i narzędzia.

Zatkana kanalizacja to kłopot i zagrożenie dla naszej instalacji, a także higieny, jak również zdrowia. Dlatego tak ważne jest kompleksowe czyszczenie wszystkich jej elementów, takich rury, studnie, piony, wpusty, kratki i kolektory ściekowe. Na szczęście współczesne metody udrażniania kanalizacji pozwalają na błyskawiczne radzenie sobie z powstałymi zatorami.

Jak walczyć z zatorem

Ścieki i różnego rodzaju zanieczyszczenia są wynikiem funkcjonowania i działalności człowieka. Powstają one zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w większych lub mniejszych zakładach przemysłowych. Pochodzą one również z tzw. spływów powierzchniowych. Odprowadzane instalacjami kanalizacyjnymi mogą powodować zapychanie rur uniemożliwiając ich właściwą pracę. Aby tego uniknąć niezbędne jest regularne czyszczenie kanalizacji. W takim przypadku najlepiej jest zdać się na specjalistów, takich jak Budmar Przemysław Marcinów, dysponujących odpowiednim sprzętem, którzy dobiorą odpowiednią metodę czyszczenia instalacji. W chwili obecnej zdecydowana większość firm udrażnia kanalizację ciśnieniowo lub mechanicznie. W przypadku metody mechanicznej wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt, który przebija się przez zatory i w ten sposób czyści kanalizację. Najczęściej urządzeniem  wykonującym tą pracę, jest przepychacz wyposażony w specjalną sprężynę zakończoną odpowiednią końcówką dobieraną do rodzaju rury i zanieczyszczenia. Zaletą metody mechanicznej jest duży zakres średnic sprężyn oraz spory wybór końcówek. Jeśli chodzi o ciśnieniowe czyszczenie instalacji kanalizacyjnej, nazywane także metodą hydrodynamiczną, polega ono na wprowadzeniu do instalacji specjalnego węża o podwyższonej wytrzymałości, a wypływający z głowicy silny strumień wody uderza o ścianki kanału, na skutek czego zanieczyszczenia odrywają się i wypłukiwane są do studni rewizyjnej.  W tym przypadku konieczne jest zastosowanie specjalistycznego samochodu WUKO wyposażonego w pompę, która pompuje wodę pod wysokim ciśnieniem do węża z głowicą.

Na kłopoty pogotowie wodno-kanalizacyjne

Niedrożna kanalizacyjna to problem, którego można uniknąć. Wystarczy dbałość i regularne czyszczenie instalacji. Jeśli jednak zmuszeni będziemy radzić sobie z problemem zatkanych rur kanalizacyjnych warto zwrócić się o pomoc do fachowców. W takim przypadku warto skontaktować się z firmą Budmar Przemysław Marcinów z Lutyni, która od 2005r funkcjonuje jako pogotowie wodno-kanalizacyjne oraz specjalizuje się w profesjonalnym udrażnianiu kanalizacji. Wykonują oni czyszczenie ciśnieniowe i mechaniczne osadników oraz separatorów i przepompowni. Zajmują się również przeprowadzaniem inspekcji kanalizacji przy użyciu kamery samojezdnej oraz kamery pchanej. Dodatkowo świadczą usługi budowlane i porządkowe. W ramach swojej działalności wykonują także rozbiórki i wyburzenia, wycinkę drzew, obsługę zasobów mieszkaniowych, elewacje, wykończenia, ocieplanie ścian zewnętrznych i remonty budynków. Oferują również wynajem podnośników koszowych wraz z operatorem oraz wynajem koparkoładowarki, ładowarki, wywrotki, busów, agregatów prądotwórczych i malarskich, myjek ciśnieniowych oraz młotów wyburzeniowych. Budmar Przemysław Marcinów to szeroki wachlarz i wysoka jakość oferowanych usług, nowoczesny sprzęt oraz indywidualne i profesjonalne podejście do każdego klienta.

Instalacja kanalizacyjna to bardzo ważny element zarówno domu jak i infrastruktury przemysłowej i miejskiej. Jeżeli jednak nie będzie czyszczona regularnie, może dojść do tworzenia się w rurach osadu i zatorów powodujących ich niszczenie. W konsekwencji może to zaowocować różnego rodzaju zalaniami i podtopieniami oraz narazić nas na straty materialne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz