Materiał Partnera

Udane zdjęcia ślubne. Co jest najważniejsze?

Udane zdjęcia ślubne. Co jest najważniejsze?

No i stało się. Nadszedł ten długo wyczekiwany przez was moment. Wasz ślub. Od teraz będziecie kroczyć razem przez życie. Wybraliście fotografa, który udokumentuje tą wzniosłą chwilę, będącą początkiem nowej, wspólnej drogi. Ale żeby zdjęcia wyszły pięknie i były cudowną pamiątką sama praca fotografa to nie wszystko. Wy również musicie się do tego przyłożyć.

Rozmowa z fotografem

Rozmowa z wybranym przez was fotografem jest najistotniejszym elementem przed uroczystością. Sprecyzujcie wspólnie wasze cele i oczekiwania oraz styl zdjęć (formalne czy bardziej na luzie). Fotograf przedstawi wam swoje pomysły. Warto iść za jego wskazówkami, w końcu zna się na swojej pracy. Przedstawi wam swoją wizję waszej historii ślubnej. Doradzi jak macie się przygotować do zdjęć.

Sesja narzeczeńska

Warto się na nią zdecydować. Wielu fotografów ją proponuje jako początek historii ślubnej. Taką sesję wykona dla was przed ślubem studio z Tarnowa Foto Express. Iwaniec G., cieszące się dobrymi opiniami wśród klientów. Sesja narzeczeńska może też być potraktowana jako swoisty trening przez tym najważniejszym dla was dniem.

Ceremonia ślubna

Zdjęcia w Kościele są najważniejszym punktem pracy fotografa ślubnego. Robienie ich jest bardzo trudne, wymaga precyzji, skupienia i odpowiedniego przygotowania. Dotyczy to zarówno umiejętności fotografa, jak i jego sprzętu. By ułatwić pracę fotografowi, współpracujcie z nim, słuchajcie jego wskazówek. Dobrze by było pojechać do kościoła przed ślubem. Fotograf będzie mógł zapoznać się z układem świątyni i ustalić z wami plan działania. Ustalcie z duchownym możliwości poruszania się po kościele. Poproście gości, by nie robili zdjęć w kościele. Blaski lamp i kręcący się przed obiektywem ludzie będą po prostu przeszkadzać fotografowi w jego pracy. A na pewno zależy wam, by zdjęcia ze ślubu wyszły pięknie.

Wesele

Tak samo jak w przypadku fotografowania ceremonii ślubnej, tu również warto trzymać się pewnego planu. Fotograf powinien poznać salę weselną, wiedzieć kiedy para młoda zajedzie na wesele, by być tam przed nimi. Ustalcie wspólnie jak mają wyglądać zdjęcia z imprezy. Fotograf powinien uchwycić przede wszystkim pozytywne emocje i radość zarówno pary młodej, jak i gości weselnych.

Sesja ślubna

Niezależnie czy będzie to sesja plenerowa, czy zdjęcia będą wykonywane wewnątrz, tu ważny jest plan działania. Sesja może być wykonana w dniu ślubu, ale też w innym terminie. Lepiej umówić się na nią po ślubie, gdyż można poświęcić jej znacznie więcej czasu, a wy nie będziecie spięci wizją czekającej was ceremonii. Decydując się na sesję na zewnątrz weźcie pod uwagę warunki pogodowe, śledźcie prognozy, by nie zaskoczyły was deszcze i wichury. Z sesjami w budynkach tego problemu nie będzie. Wybór miejsca o sesji zależy od Was. Wiele par coraz częściej decyduje się na sesje w ciepłych miejscach. Hiszpania, Portugalia, Włochy czy Grecja poza architektonicznymi wspaniałościami gwarantują piękną pogodę. Ważne są też akcesoria do sesji. Oryginalne i nieszablonowe dodatki dodadzą zdjęciom osobistego charakteru. Przygotujcie wszystko wcześniej. Najlepiej zróbcie listę, by o niczym nie zapomnieć. Współpracujcie z fotografem. Bądźcie naturalni. Spróbujcie zachowywać się tak, jakbyście byli sami. Uśmiechajcie się do siebie, patrzcie sobie w oczy, trzymajcie się za ręce, całujcie się. Wtedy zdjęcia wyjdą naturalnie, a cała sesja będzie cudowną pamiątką.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz