Materiał Partnera

Ubezpieczenie AC – czy rzeczywiście warto?

Ubezpieczenie AC – czy rzeczywiście warto?
Ubezpieczenie samochodu zdecydowanie należy do tej grupy wydatków, do której nie przykłada się specjalnej sympatii. Choć wykupienie ubezpieczenia OC jest niezbędne do tego, aby poruszać się po drogach zgodnie z prawem, należy się jednak zastanowić, czy jest wystarczające. Podczas jazdy samochodem może dojść do wielu przykrych sytuacji, na które nie zawsze ma się wpływ. W takich przypadkach przydaje się ubezpieczenie AC. Z czego wynika jego cena oraz przed czym konkretnie chroni?

Ubezpieczenie AC – co ma wpływ na cenę?

Na koszt ubezpieczenia AC wpływ ma naprawdę wiele czynników, choć można wyróżnić te najważniejsze. O czym konkretnie mowa? Zasadniczo owe czynniki można podzielić na dwie kategorie. Na te związane z samym samochodem, jak i te, związane z jego właścicielem. W pierwszej kategorii ubezpieczyciel bierze pod uwagę przede wszystkim markę pojazdu, pojemność silnika, a co za tym idzie, jego moc, rocznik oraz przebieg. Jeżeli zaś chodzi o właściciela, to tutaj uwzględnia się jego wiek, stan cywilny oraz ewentualną historię szkód.

Dlaczego te na pozór prywatne sprawy są dla ubezpieczalni aż tak ważne? Chodzi tutaj o prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia drogowego, poparte zresztą statystykami. Istnieje bowiem znacznie większa szansa na to, że kolizja drogowa zostanie spowodowana przez młodego kawalera, podróżującego samochodem sportowym niż przez ojca lub matkę rodziny, poruszającej się ekonomicznym kombi. W koszcie ubezpieczenia AC ogromną rolę odgrywa również doświadczenie kierowcy. Na znacznie atrakcyjniejsze warunki mogą liczyć kierowcy z przynajmniej 10- letnim stażem. Przed czym konkretnie chroni ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie AC – przed czym chroni?

Ubezpieczenie AC wybierane jest przede wszystkim przez wszystkich tych, którzy mają uzasadnione obawy o to, że ich pojazd może zostać skradziony. Niektóre modele aut, ze względu na wartość części, szczególnie cenione są przez złodziei. W momencie, w którym dojdzie do kradzieży, osoba poszkodowana może liczyć ze strony ubezpieczalni na wypłatę odszkodowania w kwocie, która równa jest wartości pojazdu w dniu kradzieży. Ubezpieczenie AC chroni również użytkownika przed odpowiedzialnością finansową w momencie, gdy ten zostanie uznany za sprawcę kolizji drogowej. Choć nie myśli się o tym zbyt często, taka opcja może okazać się niezwykle przydatna. Ubezpieczenie AC chroni również właściciela pojazdu w momencie, gdy auto ucierpi na skutek aktu wandalizmu. Nie można nie wspomnieć o tym, iż ubezpieczenie AC jest bardzo elastyczne i można dopasować je do swoich potrzeb.

Niektórzy z kierowców dobierają pakiety związane z ochroną szyb i opon, a inni z nich rezygnują. Aby mieć pewność, iż oferta ubezpieczenia zostanie przygotowana w sposób tak rzetelny, jak to tylko możliwe, warto skorzystać z usług najbardziej doświadczonych ubezpieczalni. Zdecydowanie zalicza się do nich Agencja Ubezpieczeniowa Piast, która dzięki umiejętności podejścia do każdego klienta w sposób indywidualny, wyrobiła sobie opinię jednej z najlepszych w regionie. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć na miłą atmosferę współpracy oraz profesjonalne doradztwo, uwzględniające konkretne oczekiwania.

Opracowanie:
Wołomin, Szopena 4
tel. 22 787 89 54
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz