Materiał Partnera

Typy palet przyjmowane w renomowanych skupach

Typy palet przyjmowane w renomowanych skupach

Skupy palet to miejsca, w których przyjmowane i sprzedawane są tego typu drewniane wyroby. Ich zróżnicowanie pod względem m.in. wymiarów oraz konstrukcji sprawiają, że stosuje się je zarówno do celów transportowych, jak i innych. W renomowanych skupach możliwe jest zbycie tzw. europalet, ale także palet jednorazowych czy nietypowych opakowań drewnianych. Co zatem konkretnie zawiera rozbudowana oferta takich firm?

Pożądana europaleta

Ujednolicenie wymiarów palet wprowadziło ich charakterystyczny typ, który nazywany jest europaletą. Takie opakowanie drewniane stosowane jest powszechnie w transporcie przez wiele krajów, dzięki czemu rozładunek i załadunek umieszczonych na nich towarów jest znacznie prostszy. Europaleta wyróżnia się rozmiarem 1200 × 800 mm, podczas gdy jej obciążenie wynosi przeważnie do 1500 kg. Daje to sporo możliwości w branży  transportowej i logistycznej, bowiem pozwala na przewóz ciężkich ładunków w sposób bezpieczny, profesjonalny i przede wszystkim tani.

Ich konstrukcja pozwala na łatwe podnoszenie dzięki wózkom widłowym. Nierzadko jednak europalety stają się po zrealizowaniu transportu zbędne, dlatego warto w takiej sytuacji sprzedać je w renomowanym skupie. Firma Palmart jest w stanie nabyć od klienta palety, a także proponuje szeroki asortyment używanych palet różnego rodzaju. Zaliczają się do nich nie tylko popularne europalety, ale także inne o wymiarach 1200 × 800 mm, 1200 × 1000 mm, 1200 × 1200 mm, 800 × 600 mm, o różnych nośnościach i budowie.

Palety o różnych wymiarach

Oprócz standardowych wymiarów europalet, drewniane opakowania tego typu produkowane są również w innych wersjach. Jedną z często stosowanych w branży logistycznej i transportowej są palety przemysłowe, których jakość dostosowana do ciężaru towaru. Rozróżniamy palety lekkie do 300-400 kg, średnie do 700-800 kg i masywne, których budowa zbliżona jest jakością do palet eur. Palety przemysłowe oferowane w renomowanych skupach to produkty w pełni funkcjonalne i gwarantujące możliwość transportowania ładunków o różnych rozmiarach, bowiem ich budowa nie jest tak jak w przypadku europalet ujednolicona.

Skupy palet przyjmują i sprzedają także palety jednorazowe i półpalety. Takie wyroby drewniane stosuje się zazwyczaj wtedy, gdy dostarczany na palecie ładunek pozostaje wraz z nią w miejscu docelowym. Jest to rozwiązanie wygodne zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy, który będzie w stanie w łatwy sposób przemieścić otrzymany towar. Warto przy zakupie palet przemyśleć ich nabycie w dobrym skupie – w takich miejscach oferowanych jest wiele typów, które z powodzeniem mogą być ponownie wykorzystane w transporcie, a rozbudowana oferta obejmuje również możliwość zrealizowania zamówienia na palety niewymiarowe dostosowane pod potrzeby klienta, a także naprawę lub wymianę palet jednego rodzaju na inny, albo uszkodzonych na sprawne.

Opracowanie:
Nowy Dwór Mazowiecki, Przemysłowa 4A
tel. 515 777 510
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz