Materiał Partnera

Twoje akcesoria i strój treningowy MMA!

Twoje akcesoria i strój treningowy MMA!

Mieszane sztuki walki, które polegają na łączeniu technik boksu tajskiego, kick-boxingu, zapasów, judo, jujutsu, czy sambo, są coraz bardziej popularne w Polsce. Przy wielu siłowniach powstają specjalne sale treningowe, a także grupy sportowe, które dedykowane są zarówno mężczyznom, jak i kobietom – również młodzieży i dzieciom. Na rynku sportu oraz rekreacji można także zauważyć dynamiczny przyrost nowych działalności skoncentrowanych na treningach MMA. To między innymi one, jak i amatorscy, czy profesjonalni zawodnicy, zakupują odpowiednie akcesoria oraz stroje.

Specjalna odzież

Przy trenowaniu MMA ćwiczone są między innymi rzuty, ciosy pięściami, kopnięcia, dźwignie, czy duszenie. Istotne jest zatem to, aby zapewnić sobie odzież dobrze przylegającą do ciała. Musi ona świetnie współgrać z termiką organizmu, gwarantując odpowiednią mikrowentylację. Ponadto powinna być komfortowa, nawet przy złożonych sekwencjach ruchowych. Zawodnicy – zwłaszcza zaawansowani – powinni również bacznie zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. To dlatego dzisiaj nie tylko spodenki do MMA, bluzki sportowe, czy różnego rodzaju bluzy pozwalające utrzymać ciepło ciała, są bardzo potrzebne. Ważne jest również wykorzystywanie suspensorów, za które uznaje się elementy odzieży, mające chronić miejsca intymne trenującego lub osoby ścierającej się na macie, ringu, czy na sali treningowej. Dla mężczyzn ważne jest zatem zakupienie pełnego zabezpieczenia krocza, a dla kobiet między innymi specjalnych staników chroniących biust. 

Akcesoria MMA

Do akcesoriów MMA można zaliczyć także specjalne rękawice, ochrony na brzuch, piszczele, czy inne części ciała (głównie wykorzystywane przy treningach), czy też wysokiej jakości bandaże amortyzujące kości, mięśnie oraz ścięgna. Istotne jest kupowanie również szczęk ochronnych MMA, które wykonane są najczęściej z wysokiej klasy materiału EVA. Warto przy tym wiedzieć, że najlepsze wyroby tego typu stanowią doskonałą ochronę szczęki, zębów i czaszki, a także ułatwiają utrzymanie zaciśnięcia łuków zębowych. Dlaczego jednak warto zwracać uwagę na skład materiałowy szczęk ochronnych? Przede wszystkim dlatego, że tylko odpowiednie tworzywa, pozwolą na idealne formowanie oraz dopasowanie całej konstrukcji do indywidualnych uwarunkowań fizycznych.

Polecana marka Leone!

Jeśli chcesz kupić strój treningowy do MMA, a także specjalne akcesoria, czy odżywki, odwiedź stronę producenta oraz dystrybutora produktów sportowych Leone Polska Sp. z o.o. Marka ta polecana jest zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów, a jest to wynik gwarantowania wyrobów o wysokiej jakości i trwałości, a także o ciekawej stylistyce. To ona podkreśli Twój stoicki, bądź drapieżny styl walki. Wie o tym już między innymi uznany polski grappler i zawodnik MMA Michał Materla, który jest wielokrotnym, międzynarodowym mistrzem KSW w wadze średniej!

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz