Materiał Partnera

Transport towarów za granicę, przeprowadzka, duża paczka – jak zrobić to najtaniej?

Transport towarów za granicę, przeprowadzka, duża paczka – jak zrobić to najtaniej?

Obecnie ogromna liczba rodaków wyjeżdża za granicę. Motywacje ku temu są różne: poszerzanie horyzontów, lepsze zarobki, edukacja, przygoda. Każdy, kto przebywał na dłuższym wyjeździe zagranicznym lub doświadczył czasowej emigracji członka rodziny, wie, jakim problemem może okazać się międzynarodowy transport mienia. Jak ograniczyć koszty takiego przedsięwzięcia?

Dłuższy wyjazd zagraniczny a transport mienia

Europa dla polskich obywateli w dzisiejszych czasach stoi otworem. Dzięki licznym tanim połączeniom lotniczym jest też „mniejsza” niż kiedykolwiek. W ciągu kilku godzin można znaleźć się bowiem praktycznie na dowolnym jej krańcu. Wszystko to sprawia, że wyjazd zagraniczny dla wielu ludzi, szczególnie młodych, to dziś wydarzenie niewiele poważniejsze od wyprawy do centrum handlowego. „Schody” zaczynają się jednak, jeśli planujesz dłuższą, co najmniej kilkumiesięczną wyprawę. Całe lato w domku na południu Francji, staż w Londynie czy semestr nauki w Rydze brzmią niezwykle kusząco, jednak takie przedsięwzięcie wiąże się z większymi przygotowaniami i problemami niż zwykły urlop.

Istotną kwestią jest tu przede wszystkim transport mienia. Nawet jeżeli wyjeżdżając za granicę uda Ci się „zmieścić” do jednej walizki umieszczanej w luku samolotu, to prawdopodobnie z powrotem nie będzie już tak łatwo. Przez kilka miesięcy życia łatwo zgromadzić wiele przedmiotów, a jeśli dodać do tego upominki dla rodziny i przyjaciół to okazać się może,  że będzie trzeba spakować naprawdę pokaźny bagaż.

Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Zbędne przedmioty można oczywiście próbować sprzedać czy rozdać jeszcze przed wyjazdem. Jeśli jednak mimo wszelkich zabiegów bagaż nie chce się skurczyć  do pożądanych rozmiarów, pozostaje znaleźć odpowiedni sposób jego transportu.

Transport zagraniczny – przegląd możliwości

Istnieje wiele metod na międzynarodowy transport mienia. Jeśli waga i objętość nadprogramowego bagażu nie jest zbyt duża, można spakować go w kolejną walizkę i dopłacić do wykupionego biletu lotniczego. Zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście szybkość i względna wygoda – bagaż podróżuje bowiem razem z pasażerem. Główną wadą jest wysoki koszt – linie lotnicze naliczają bowiem wysokie opłaty za nadprogramowe walizki.

Wiele osób w takiej sytuacji postanawia więc nadać paczkę i poszukuje tanich firm kurierskich. Jest to zwykle rozwiązanie bardziej opłacalne finansowo. Jeśli jednak decydujesz się na możliwie najtańszą opcję wysyłki, to musisz być przygotowany na to, że transport będzie trwał dłużej. Zwykle w takiej sytuacji nadanie i odbiór paczki odbywają się w punktach obsługi kurierskiej, a więc jest to rozwiązanie niewygodne. Ponadto paczka kurierska to nie jest najlepszy pomysł na wysyłkę delikatnych czy cennych rzeczy – mogą one bowiem ulec zniszczeniu.

Jeśli transportowanych przedmiotów jest więcej lub są to rzeczy takie jak meble, AGD czy sprzęt sportowy, jedyną opcją wydaje się wynajem profesjonalnej międzynarodowej firmy przeprowadzkowej. Jest to rozwiązanie wygodne, ponieważ tego typu przedsiębiorstwa często oferują kompleksową usługę, wraz z pakowaniem i rozpakowywaniem mienia. Taka usługa oznacza jednak zwykle niemały koszt – nie jest to więc rozwiązanie idealne dla osób liczących każdy grosz.

Mniej znaną, lecz bardzo efektywną opcją jest samodzielne spakowanie transportowanych przedmiotów i zlecenie ich przewiezienia rzetelnej firmie transportowej. Takim przedsiębiorstwem, jeśli chodzi o przewóz towarów do i z Bydgoszczy jest Transport Express. Doświadczeni kierowcy, nowoczesna flota i monitoring trasy gwarantują bezpieczny transport mienia. Firma transportowa przewiezie nasz ładunek szybko i niedrogo,
a dodatkowym atutem tego rozwiązania jest przewóz „od drzwi do drzwi”, gwarantujący wygodę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz