Materiał Partnera

Transport międzynarodowy – podstawowe wyposażenie samochodów

Transport międzynarodowy – podstawowe wyposażenie samochodów

Pojazd, który wyrusza z transportem towaru za granicę musi być odpowiednio przygotowany. Pomijając kwestie uprawnień kierowcy i dokumentów dotyczących zarówno samochodu, jak i przewożonego towaru, ważne są również elementy podstawowego wyposażenia.

Różnice w przepisach

W Polsce, samochód musi być wyposażony w trójkąt ostrzegawczy i gaśnicę. Pozostałe elementy takie, jak apteczka, zapasowe żarówki czy kamizelka odblaskowe są zalecane, natomiast ich posiadanie nie jest weryfikowane i egzekwowane. Natomiast, transport międzynarodowy wymusza na kierowcach i właścicielach samochodów zapoznanie się z przepisami kraju, do którego wyrusza. W Niemczech apteczka i kamizelka są obowiązkowym wyposażeniem, podobnie w Czechach. Z kolei na Słowacji tych elementów wymaga się też liny holowniczej i bezpieczników. W każdym kraju obowiązują też regulacje dotyczące opon zimowych, co powinno leżeć w polu zainteresowań kierowców jeżdżących o tej porze roku.

Zabezpieczenie towaru

Ruszając w długą drogę z towarem, musimy też pamiętać o tym, że musi on być odpowiednio zabezpieczony, czyli potrzebujemy pasów mocujących, mat ochronnych, szczelnej plandeki. A jako, że wymogi różnią się nieco w różnych krajach, warto zrezygnować z organizowania takiego przejazdu na własną rękę i zlecić go doświadczonej i przede wszystkim przygotowanej do takich eskapad firmie, np. Mark Spedition Sp. z o.o.. Wydawać by się mogło, że wynajęcie floty to duży koszt, jednak zapewniamy sobie spokojną głowę i oszczędność na mandatach. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz