Materiał Partnera

Transport ekspresowy w systemie door-to-door

Transport ekspresowy w systemie door-to-door

Transport door-to-door – czyli od drzwi do drzwi, to nic innego jak szybkie dostawy, realizowane dla jednej firmy, z pominięciem innych dostaw. To transport dedykowany dla wykonania tylko jednego zadania lub dostaw dla jednej firmy z większą liczbą odbiorców. To rozwiązanie szyte na miarę. Jakie firmy najczęściej decydują się na takie rozwiązanie?

Usługa transportu dedykowanego

Firma zamawiająca usługę transportu dedykowanego dostarcza swoje przesyłki do firmy transportowej lub zleca ich odbiór z dowolnego miejsca. Po załadunku przesyłek są one natychmiast dostarczane do odbiorcy. Głównym wyróżnikiem transportu dedykowanego jest fakt, że odbywa się on bez przeładunków i doładunków. Przesyłka od nadawcy trafia bezpośrednio do odbiorcy, a w przypadku większej liczby przesyłek trafiają one do wielu odbiorców wprost pod drzwi. Kolejną zaletą transportu door-to-door jest krótki czas dostawy. Jest on o wiele szybszy niż przy standardowych dostawach kurierskich. Wykorzystuje się przy tym jak najkrótszą trasę i całkowicie pomija nawet najkrótsze postoje w miastach, gdzie znajdują się centra logistyczne z punktami przeładunkowymi. Jeśli zlecenie obejmuje transport door-to-door do rożnych miejscowości jednej tylko firmy, przesyłki są odbierane, segregowane i dostarczane do wyznaczonego celu mniejszymi samochodami.           

             

Dla kogo takie rozwiązanie?

Transport door-to-door jest najlepszym rozwiązaniem dla firm farmaceutycznych, szczególnie w przypadku dostaw leków do apteki lub szczepionek do punktów medycznych. Podczas przewożenia farmaceutyków firma oferująca usługę transportu dedykowanego gwarantuje dostawy w kontrolowanej temperaturze. Jest to nie tylko transport ekspresowy, ale również gwarancja najwyższego standardu bezpieczeństwa. A to w przypadku leków, szczepionek i innych jest zadaniem priorytetowym. Oczywiście usługa transportu door-to-door nie ogranicza się tylko do firm farmaceutycznych. Jest ona również bardzo popularna wśród sklepów internetowych oraz  wśród małych i średnich przedsiębiorstw, które walcząc o klienta  potrzebują szybkiego i profesjonalnego dostarczenia towaru.

Wielu przedsiębiorców ma świadomość, ile kłopotu może przysporzyć transport drobnych paczek, szczególnie tych podatnych na uszkodzenie. Firmy, które nie mogą sobie pozwolić na stratę dobrej marki rezygnują ze standardowych kurierskich, na rzecz transportu door-to-door.  W transporcie kurierskim wydarzyć się może wszystko, dlatego warto zorientować się zawczasu w ofercie firm transportowych świadczących usługi transportu dedykowanego.

Opracowanie:
Markowa 1566
tel. 609 167 871
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz