Materiał Partnera

Transport chłodniczy – jak wygląda i kiedy jest niezbędny?

Transport chłodniczy – jak wygląda i kiedy jest niezbędny?

Transportowanie m.in. produktów spożywczych musi odbywać się w odpowiednich warunkach. Przede wszystkim konieczne jest przechowywanie poszczególnych wyrobów w niskich temperaturach, co pozwala zachować ich świeżość. Z tego względu doskonale sprawdzi się transport chłodniczy. Firmy realizujące usługi w tym zakresie dysponować muszą z kolei właściwie przygotowanymi pojazdami – czym się wyróżniają?

Pojazdy w transporcie chłodniczym

Zestawy składające się z ciągnika siodłowego i naczepy są bardzo często wykorzystywanym elementem w branży transportowej. To właśnie drogą lądową w ten sposób każdego dnia przemierzają tony różnego rodzaju produktów, docierając do ostatecznych odbiorców. Niektóre z wyrobów muszą być transportowane w odpowiednich dla nich warunkach, czyli np. niskich temperaturach. Transport chłodniczy odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznych naczep, w których znajdują się agregaty zapewniające możliwość obniżenia temperatury we wnętrzu nawet do -24 stopni Celsjusza.

W tego typu ładowniach znajdują się również ściany grodziowe, za pomocą których o wiele łatwiej uzyskuje się konkretne warunki w różnych obszarach naczepy. Pozwala to przewozić wiele zróżnicowanych produktów wymagających innych temperatur w trakcie transportu. Usługi w tym zakresie świadczy w sposób profesjonalny firma Mag-Trans, gwarantując dowiezienie poszczególnych wyrobów na czas i przede wszystkim w odpowiednich warunkach. Kiedy zatem konkretnie transport chłodniczy staje się niezbędny i jakie produkty najczęściej wymagają przewozu w niskich temperaturach?

Produkty spożywcze i nie tylko

W niskich temperaturach przewożone muszą być przede wszystkim produkty spożywcze. Większość z nich w takich warunkach utrzymuje swoją świeżość, co pozwala trafić im na sklepowe półki i zapewnić pełnię smaku i wartości odżywczych po przygotowaniu. Nie tylko jednak takie wyroby są przewożone w transporcie chłodniczym. Ten segment logistyki obejmuje także kosmetyki czy półprodukty farmaceutyczne. Również leki transportowane są też w niskich temperaturach.

Agregaty generujące takie warunki w naczepach stosowanych w transporcie chłodniczym sprawdzają się przy przewozie napojów – zarówno alkoholowych, jak i bezalkoholowych. Nierzadko z usług w tym zakresie korzystają także odbiorcy chemicznych odczynników lub środków rolniczych o charakterze organicznym. Dzięki możliwości utrzymania kontrolowanej, niskiej temperatury, każdy z produktów dociera do finalnej destynacji w odpowiednim stanie i może być dalej wykorzystywany. Należy jednak pamiętać, że transport chłodniczy to zadanie niełatwe i wymagające przede wszystkim przygotowanej do takich zadań floty.

Opracowanie:
Radom, Kozienicka 279A
tel. 600 408 418
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz