Materiał Partnera

Tkaniny we wnętrzach - jak odmienić swoje mieszkanie?

Tkaniny we wnętrzach - jak odmienić swoje mieszkanie?

Tkaniny we wnętrzach, szczególnie w formie zasłon i firan to sposób na odmianę prezencji mieszkania. Dzięki zastosowaniu rozmaitych technik doboru tkanin możemy zarówno podkreślić kolory mebli lub sprawić, że to właśnie zasłony będą skupiać całą uwagę na sobie. Nie można jednak podejmować pochopnych decyzji, ponieważ nieodpowiedni wybór może dać bardzo rozczarowujący efekt. Podpowiadamy więc, jak wybrać tkaniny do swojego wnętrza.

Tkaniny do ozdoby wnętrza

Głównymi kryteriami, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając zasłony do salonu, to estetyka oraz funkcjonalność. Jeszcze przed przejrzeniem ofert warto zastanowić się nad tym, jakie chcemy osiągnąć efekt wizualny przy użyciu tkanin. Poza tym olbrzymią rolę odgrywa oczywiście wystrój wnętrza oraz styl, w jakim wykonane są meble. Tkaniny do wnętrz dostępne są w wielu rodzajach materiału, kolorach, wzorach oraz zdobieniach. Rodzaj materiału powinien być skrupulatnie dobierany pod względem struktury tkaniny, gęstości i grubości. Najważniejsze jest jednak to, że naprawdę można uzyskać praktyczny i estetyczny efekt w tym samym czasie.

Struktura i grubość tkanin dekoracyjnych

Przed podjęciem decyzji odnośnie rodzaju tkaniny, warto zastanowić się, jak dalece  praktyczne powinny być. Zasłony mogą cechować się różnym stopniem zaciemnienia pomieszczenia oraz izolacją akustyczną i termiczną. Do wyboru mamy wiele lekkich i zwiewnych tkanin, które jednak nie zapewniają aż tak dużej ochrony jak nieco cięższe i grubsze tkaniny. Warto pomyśleć także, jak będzie się prezentować dana zasłona przy określonym metrażu salonu – w przypadku małych pomieszczeń, zastosowanie długich i ciężkich zasłon może jeszcze bardziej pomniejszać pomieszczenie.

Warto także dowiedzieć się, czy dany materiał jest łatwy w pielęgnacji – dopytajmy o to, czy można go prać oraz prasować. Zakup zasłon do mieszkania to bardzo ważna kwestia i nie można potraktować jej polubownie. Z tego powodu konieczne jest skorzystanie z oferty profesjonalnej firmy. Jest nią np. Nepo – firma, która od wielu lat współpracuje z klientami i gwarantuje najwyższą jakość wykonania.

Kolory i styl tkanin dekoracyjnych

Kolejną bardzo istotną kwestią po rodzaju tkanin jest również jej kolor. Stworzenie spójnej kreacji pomiędzy zasłonami a meblami jest niezwykle istotne. Dużą popularnością cieszą się pastelowe, delikatne barwy pełniące funkcję neutralnego tła dla reszty salonu. Czasem ciekawym rozwiązaniem może być również dobranie intensywnej i żywej barwy, która sprawi, że to zasłony oraz przestrzeń przed nimi będą stanowić główny element pomieszczenia.

Opracowanie:
Warszawa, Odyńca 69
tel. 22 646 25 52
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz