Materiał Partnera

Tkaniny dekoracyjne w Twoim domu

Tkaniny dekoracyjne w Twoim domu

Nowoczesny dom pełen dobrej energii to nie tylko piękne meble, odpowiedni kolor ścian, czy drewniane lśniące podłogi. Ogromne znaczenie odgrywają dodatki, które ukazują charakter domowników, nadają pomieszczeniom odpowiedniego nastroju, a także wpływają na cały wygląd przestrzeni. Jednym z takich dodatków są firany i zasłony, które upiększają okna.

Firany tradycyjne do salonu i jadalni

Wybierając firany do salonu i jadalni, dokładnie przemyśl kilka elementów. Po pierwsze określ ilość światła dziennego wpadającego do danego pomieszczenia, jego wielkość oraz kolorystykę. To właśnie te trzy elementy mają najważniejsze znaczenie przy wyborze odpowiedniego typu firan bądź zasłon. Najmodniejszymi firanami są firany tradycyjne - żakardowe, które tkane są w taki sposób, aby przepuszczać jak największą ilość światła. Większość z nich jest biała, kremowa, szara lub w delikatnych odcieniach różu, srebra i złota. Warto pamiętać, że są one najczęściej półprzezroczyste. Firany tradycyjne to połączenie stylu mieszkalnego, który pamiętamy z dzieciństwa – właśnie takie firany wieszały nasze babcie i mamy – ale również tego nowoczesnego. Firany tradycyjne z nutką nowoczesności posiadają bogate wzornictwo – motywy natury, kwiatów, pędów roślin. Często są również wykonane w tradycyjnych wzorach, które są charakterystyczne dla danego regionu.

A może przewiewność woali?

Firany z prześwitującego, delikatnego materiału zwanego woalem świetnie sprawdzą się zarówno w salonie, jak i jadalni, nadają pomieszczeniom świeżości, naturalności i miękkości. Polecane są szczególnie we wnętrzach o przeszklonej ścianie, dużych oknach bądź w tych z wyjściem na taras. Woale produkowane sa przede wszystkim z przędzy poliestrowej.

Wybierając ten typ firan, zgłoś się do najlepszych producentów tkanin, takich jak Polontex S.A. Producent firan, tkanin i obrusów. Kupując woale, warto pamiętać o odpowiednim doborze kolorystycznym. Najczęściej spotykane są woale mleczne, które nadają lekkości i wiosenności całemu pomieszczeniu. Jeśli lubisz jednak bardziej intensywne barwy, wybierz delikatne odcienie błękitu, zieleni czy pomarańczy. Oczywiście dopasuj je do kolorystyki ścian.

Firany do kuchni – zazdrostki

Dodatki w kuchni to nie tylko kolorowe ściereczki, maty stołowe czy haftowane serwety. Bardzo ważną rolę przy aranżacji wnętrza odgrywają także firany kuchenne. Zastosowanie nawet w nowoczesnych domach firan w kuchni stanowi przełamanie nowoczesnego wystroju tradycyjnym elementem. Są nimi firany zwane zazdrostkami. W ofercie najlepszych producentów znajdziesz firany tradycyjne, woalowe oraz gipiurowe zazdrostki – krótkie firanki z dziurkami do zawieszenia na drążku. Zasłaniają one tylko określoną część okna (mniejszą), a zawieszone mogą być od góry, od dołu lub od środka – dowolność wzorów i wysokości jest bardzo duża.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz