Materiał Partnera

Tkaniny dekoracyjne w oknach domów. O czym należy pamiętać?

Tkaniny dekoracyjne w oknach domów. O czym należy pamiętać?

Tkaniny dekoracyjne są dzisiaj wykorzystywane w niemalże każdym wnętrzu. Szczególnie ważne są dla nas te okienne, które nie tylko najbardziej rzucają się w oczy, ale także muszą wyróżniać się swoimi najwyższymi parametrami jakościowymi. Istotne jest zatem zwracać uwagę na markę producencką materiałów, a także na umiejętności projektowe danej pracowni dekoratorskiej okien.

Tkaniny w oknach – trend, który nigdy nie przeminie!

Tkaniny w oknach wykorzystywane są od niepamiętnych czasów. Dzisiaj zdobią one wnętrza urządzone w minimalistycznych stylach skandynawskim i industrialnym, w barwnych prowansalskim, chabby chic, i angielskim, czy też w bardziej eleganckich art deco, klasycznym oraz rustykalnym. Zasłony, czy różnego rodzaju firany i rolety są również chętnie wykorzystywane we wnętrzach modernistycznych, a także awangardowych. Tak szeroki zakres wykorzystywania tkanin dekoracyjnych pokazuje, jak ważne są działania profesjonalnych pracowni, które po przeprowadzeniu wizji lokalnej we wnętrzach klienta będą w stanie zaprojektować dany wyrób, uszyć go, a następnie w odpowiedni sposób upiąć. Warto jednak wiedzieć, że podstawowym wyznacznikiem pięknych zasłon, firan, czy rolet, które będą cieszyły oko, zapewniały wnętrzu odpowiednią akustykę, a także chroniły przed promieniami słonecznymi, jest dobór odpowiednich materiałów. Dzisiaj najczęściej wykorzystywane są aksamity, tafty, brokaty, żakardy, perkale, szyfony, tiule, woale, juty, a nawet welury! Najlepsze pracownie są również w stanie zagwarantować egzotyczne materiały, a także te o najwyższej klasie gatunkowej, np. jedwab. Tym wyróżnia się Salon firan i zasłon NEPO, który dzięki swojej ofercie ponad 2000 tkanin dekoracyjnych, a także wyspecjalizowaniu w dekorowaniu okien, wykonywał swoją pracę dla takich podmiotów jak hotel Marriot, czy dla Kancelarii Prezydenta RP w Pałacu Prezydenckim!

Zwróć uwagę na marki producenckie materiałów

Nie tylko wnętrza pałaców, instytucji państwowych, hotelów, restauracji, czy siedzib firm powinny być aranżowane w rolety rzymskie, zasłony, karnisze, firany i plisy z najwyżej jakości materiałów. Jest to bardzo ważne również w domach, gdzie poziom eksploatowania danych wyrobów dekoracyjnych jest znacznie wyższy – skraca to ich żywotność. Współpracę zatem warto podejmować z pracowniami dekoratorskimi okien, które swoje tkaniny pozyskują od takich producentów jak np.: Clarke&Clarke, ADO, Casadeco, Saum&Viebahn, Dekoma, Ridex-Dekoracja, Pama, Larsen, Sahco, Colefax-Fawler, Mottivo, Fargotex, Margo, A-Decor, Prime-Mardom, Christian Fischbacher, Casamance, Viline, Spa-Investments, czy Drapilux. To właśnie takie firmy są w stanie zagwarantować tkaniny nie tylko niepowtarzalne estetycznie, ale też trwałe. Mowa o wysokiej odporności na promienie UV, blaknięcie, przetarcia, rozdarcia, łatwości usuwania zabrudzeń i plam, czy też dowolnej obróbki. Pamiętaj bowiem, że finalny efekt zawsze jest uzależniony od wprawy danej pracowni, która uszyje zamówione wyroby. Nawet najbardziej ekskluzywny materiał może mieć zmarnowany swój potencjał poprzez niewłaściwe jego wykończenie!

Opracowanie:
Warszawa, Odyńca 69
tel. 22 646 25 52
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz