Materiał Partnera

Terapia Ergon IASTM – na czym polega?

Terapia Ergon IASTM – na czym polega?

Terapia narzędziowa w ostatnich latach bardzo się rozwinęła i zyskała dużą popularność na całym świecie. Wywodzi się ona z tradycyjnej chińskiej medycyny Gua sha. Została udoskonalona przez fizjoterapeutów i dziś stanowi jedną z najskuteczniejszych metod terapii tkanek miękkich. Sprawdźmy, na czym dokładnie polega terapia Ergon IASTM.

Czym jest terapia Ergon IASTM?

Terapię Ergon IASTM wykorzystuje się w leczeniu różnego rodzaju patologii nerwowo-mięśniowo-szkieletowych. Terapia ta jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych metod leczenia schorzeń tkanek miękkich. Opatentowano ją i zaczęto stosować już w latach 90., ale dopiero teraz staje się ona powszechna. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi ,,toolsy"  daje możliwość statycznej i dynamicznej manipulacji tkankami. Narzędzia jakie wykorzystujemy w tej metodzie maja na celu odciążenie rąk fizjoterapeuty, przyśpieszenie osiągnięcia celów leczniczych oraz łatwiejszego dotarcia tam gdzie palce terapeuty maja utrudniony dostęp  Na odczuwalną poprawę można liczyć już po kilku sesjach terapeutycznych, podczas których pobudzane i rozluźniane będą konkretne punkty ograniczeń tkanek i zrostów powięzi wzdłuż meridian.

W Krakowie terapii Ergon IASTM można poddać się w specjalistycznym gabinecie rehabilitacji medycznej lek. med. Ryszarda Gabrysia, który ma 40-letnie doświadczenie zawodowe.

W leczeniu jakich schorzeń wykorzystuje się terapię Ergon IASTM?

Terapię Ergon IASTM wykorzystuje się do leczenia wielu schorzeń układu nerwowego, mięśniowego i szkieletowego. Jest bardzo skuteczna w leczeniu takich dolegliwości jak łokieć tenisisty, zespół przeciążenia piszczeli, czy zapalenie kaletek maziowych w kończynach górnych i dolnych. Metoda ta przynosi ulgę również w przypadku nadwyrężenia mięśni lub naciągnięcia więzadeł, czy zapalenia rozcięgna podeszwowego oraz jeśli pacjent cierpi na różnego rodzaju deficyty w zakresie ruchu, np. ma zamrożony bark czy zrosty pooperacyjne. Terapia Ergon IASTM jest także wykorzystywana w procesie leczenia tendinopatii, powięziowych punktów spustowych oraz tarcia pasma biodrowo-piszczelowego. Dobre efekty przynosi również  w uszkodzeniach nerwów  np. zespole cieśni nadgarstka. To jednak nie koniec listy szerokiego zastosowania tej terapii. Metoda ta jest bardzo często stosowana jako terapia wspomagająca w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa szyjnego, piersiowego. Przynosi również wymierne efekty w leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa  lędźwiowego, we wspomaganiu leczenia rwy kulszowej.

Opracowanie:
Kraków, Krowoderskich Zuchów 19 lok. 83
tel. 12 634 06 68
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz