Artykuł sponsorowany

Technologia wykorzystywana w przemyśle opakowaniowym

Technologia wykorzystywana w przemyśle opakowaniowym

Przemysł opakowaniowy w Polsce dynamicznie się rozwija. Największą ewolucję i rozkwit przeżywają firmy, które zajmują się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych PET/PCV. Tu warto jednak wiedzieć, że tego typu działalności wymagają posiadania nowoczesnych parków technologicznych, które są znacznie bardziej zaawansowane, niż w przypadku przedsiębiorstw opakowań papierniczych.

Produkcja polska – marka Terry

Przykładem nowoczesnej technologii wykorzystywanej w przemyśle opakowaniowym są urządzenia wykorzystywane przez firmę Terry opakowania, a także przez nią modyfikowane oraz dystrybuowane (maszyny posiadają certyfikację CE według wszystkich standardów UE). Ważne jest to, że sprzęty te, które zalicza się do maszyn etykietujących, wyróżniają się solidnością swojego działania, a także pełną automatyzacją procesu. Są one zatem dedykowane dla ośrodków przemysłowych, które opierają swoją pracę o najlepsze standardy i systemy zarządczo-logistyczne. Świetnie nadają się przy wykańczaniu tub PCV/PET.

Nowoczesność i pełne bezpieczeństwo

Nowoczesność parków maszynowych do produkcji opakowań z tworzyw sztucznych opiera się przede wszystkim na zapewnianiu bezpieczeństwa, a także olbrzymiej wydajności. Takie urządzenia, jak tunele parowe, osuszacze powietrza, generatory pary, automaty etykietujące, czy też zestawy do aplikacji etykiet shrink sleeve muszą być projektowane, wykonywane i użytkowane w taki sposób, aby tworzone opakowania PCV/PET spełniały restrykcyjne normy krajowe oraz międzynarodowe  – do nich można zaliczyć wymagania standardu BRC IoP, dotyczące między innymi bezpiecznego dla zdrowia produkowania pudełek, blisterów, tub itd. dedykowanych dla sektora spożywczego. Innowacyjne parki maszynowe pozwalają zatem na osiąganie wysokich wskaźników proekologiczności. Jeśli chodzi zaś o wydajność, należy podkreślić, że dzisiejsze maszyny etykietujące itp. są w stanie pracować na najwyższym poziomie eksploatacyjnym przez wiele godzin. Dzięki temu posiadające je przedsiębiorstwa szybko zauważają znaczny wzrost efektywności produkcyjnej.

Zestawy do aplikacji etykiet

Przykładową maszyną wykorzystywaną w procesach nakładania etykiet na opakowania tworzyw sztucznych są zestawy do aplikacji shrink sleeve. Wykorzystują one technikę obkurczania etykiet, dzięki której uzyskuje się niepowtarzalne zdobienia, nadruki, czy grafiki na powierzchni danego produktu. Naniesione projekty wyróżniają się wysokimi parametrami technicznymi. Mowa tutaj o odporności na wodę, światło UV, blaknięcie, czy też mechaniczne uszkodzenia.

 Istotne jest również to, iż tego typu maszyny pozwalają na etykietowanie na powierzchni  różnego typu opakowań.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz