Materiał Partnera

Technologia ruchomej podłogi w spedycji

Technologia ruchomej podłogi w spedycji

Nowoczesne rozwiązania transportowe, są głównie wykorzystywane przez outsourcingowe firmy przewozowe, które gwarantują doraźną lub stałą obsługę właścicieli gospodarstw rolnych, przedsiębiorstw budowlanych, czy też zakładów handlowych, produkcyjnych i przemysłowych. Przykładem innowacyjnej techniki spedycyjnej, są tzw. ruchome podłogi, w specjalnych naczepach.

Wykorzystanie ruchomych podłóg

Ruchome podłogi to bardzo pożądana technologia transportowo-spedycyjna, która wciąż jest jednak sporym wydatkiem dla wielu firm. Korzystają z niej zatem w naszym kraju, głównie przedsiębiorstwa świadczące profesjonale usługi przewozowe. Ruchome podłogi, są zaś specjalnym, sterowanym podzespołem nowoczesnych naczep, które umożliwiają szybki rozładunek różnego rodzaju towarów. Kiedyś były one stosowane głównie dla produktów na paletach, czy w skrzyniach, a dzisiaj jest to ważny standard, przy szybkim przeładunku dużej ilości materiałów sypkich. Ruchome podłogi znalazły zastosowanie przy przewozie zboża, otrębów, piasku, węgla, żwiru, odpadów z wełny mineralnej, a nawet drewna, czy różnego rodzaju produktów roślin okopowych. Dzisiaj zatem na szeroką skalę z firmami posiadającymi naczepy z ruchomymi podłogami, podejmują współpracę rolnicy, firmy produkcyjne, przedsiębiorstwa budowlane, czy też zakłady handlowe.

Działanie naczep z ruchomą podłogą

Ruchoma podłoga naczep, jest sterowana specjalnym pilotem, a jej funkcjonowanie oparte jest o technologię zasilania hydraulicznego. Warto przy tym wiedzieć, że dzisiaj można spotkać się z rozwiązaniami opartymi o sekcje przesuwające razem ładunek w odpowiednią stronę, lub też te, które unoszą podłoże, umożliwiając wykorzystanie zjawiska grawitacji (zsyp w dół pod odpowiednim kątem). Ważne jest również to, aby nowoczesna naczepa z ruchomą podłogą, miała możliwość otwierania boku swojej konstrukcji.

Warto wiedzieć! Naczepy z ruchomymi podłogami, są najczęściej obudowane ze wszystkich stron i wykorzystywane w transporcie dalekobieżnym, w tym międzynarodowym. Skrócony czas rozładunku, np. zboża, określa się dla kilku ton towaru nawet o kilkaset minut! Przekłada się to na optymalizację kosztów transportu, magazynowania, spedycji itd.

Przewóz materiałów sypkich z firmą Kamil-Trans

Jedną z nowoczesnych firm transportu materiałów sypkich, jest przedsiębiorstwo Kamil-Trans, które dysponuje specjalistycznym pojazdem ciężarowym wyposażonym w ruchomą podłogę, wykorzystywaną do transportu m.in. węgla, zbóż, czy też kruszyw. Podmiot ten posiada także nowoczesne wywrotki i przede wszystkim kadrę doświadczonych specjalistów!

 

Opracowanie:
Grudusk, Mościckiego 11
tel. 600 331 926
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz