Materiał Partnera

Technologia LED w przemyśle

Technologia LED w przemyśle

Pierwsze diody LED były produkowane w latach sześćdziesiątych XX wieku, jednak technologia ta do dziś jest udoskonalana, dzięki czemu regularnie pojawiają się diody o coraz lepszych parametrach i właściwościach. Takie zaangażowanie w rozwój technologii LED wcale nie dziwi – takie diody są obecnie najlepszym i bardzo chętnie wykorzystywanym w przemyśle źródłem światła.

Zastosowanie

Żarówki LED są w dzisiejszych czasach niemal wszechobecne. Stosuje się je między innymi w muzeach do oświetlania eksponatów, w biurach oraz instalacjach przemysłowych. Znajdziemy je także w światłach samochodowych oraz w telebimach reklamowych. I coraz częściej kupujemy takie żarówki również do naszych domów. W każdym z tych miejsc, oświetlenie LED będzie miało nieco inne parametry: barwę, czas pracy, wydajność oraz wielkość i kształt.

Zalety technologii LED

Szerokie zastosowanie technologii LED w przemyśle i w naszym życiu codziennym ma swoje uzasadnienie. Przede wszystkim chodzi o ekonomię – żarówki LED zużywają najmniej prądu w porównaniu do odpowiadających im mocą innych żarówek. Ponadto technologia ta daj nam możliwość wygenerowania dużo mocniejszego i jaśniejszego światła niż starsze rozwiązania. A to jest szczególnie ważne w przemyśle, zwłaszcza wtedy, gdy w grę wchodzi precyzja i dokładność. Oświetlenie LED jest też bardzo trwałe i wykazują bardzo długi czas pracy (nawet 25 razy dłuższy od zwykłej żarówki).

 Jakie żarówki wybrać?

Decydując się na oświetlenie LED powinniśmy określić potrzebną nam liczbę lumenów  (im więcej lumenów, tym jaśniejsze światło), trwałość, która najczęściej wyrażana jest w godzinach lub latach pracy, wskaźnik oddawania barw oraz kilka innych parametrów. Im bardziej specjalistyczne zastosowanie, tym więcej wymagań musi spełnić oświetlenie. Najlepiej kupić żarówki w wyspecjalizowanym i oferującym duży wybór sklepie, np. firma MTLed.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz