Materiał Partnera

Tapety – sprawdzony sposób na piękne wnętrze w każdym stylu

Tapety – sprawdzony sposób na piękne wnętrze w każdym stylu

Jeśli marzy nam się piękne i stylowe, ale jednocześnie niebanalne wnętrze, powinniśmy zdecydować się na wykorzystanie tapet – zwłaszcza jeśli na remont chcemy wydać jak najmniej. Tapety to świetne rozwiązanie, które niewielkim kosztem pozwala zupełnie zmienić wygląd każdego pomieszczenia. Wybór wzorów, kolorów i wykończeń jest ogromny, a ceny za rolkę same wprost zachęcają do odnowienia salonu!

Tapety wracają na salony

Piękne, wzorzyste i eleganckie – tapety dają nam mnóstwo możliwości aranżacyjnych. W Europie znane są od XVI wieku – już wtedy zdobiły ściany najbogatszych przedstawicieli arystokracji. Pierwotnie były ręcznie malowane, co czyniło z nich prawdziwe dzieła sztuki. Wtedy oczywiście tapety były niezwykle kosztowne – ale już kilka wieków później można było je spotkać w niemal każdym mieszkaniu – w ubiegłym wieku tapety w wersji papierowej, z różnorodnymi kolorowymi nadrukami, cieszyły się ogromnym powodzeniem. Niestety, przez ostatnie kilka lat tapetowanie jako sposób dekorowania wnętrz wyszło z mody – woleliśmy malować ściany, niemal całkowicie rezygnując z tapet. Na szczęście dziś to rozwiązanie znów robi się modne, a nowoczesne, dobrze zaprojektowane tapety, które oferuje na przykład Studio Tapet 4WP GAMAR, zyskują niezwykłą popularność – dlatego warto się na nie zdecydować, kiedy planujemy remont.

Niezwykłe wnętrze

Tapety są dostępne w setkach różnych wzorów, dlatego bez trudu znajdziemy taki, w którym się naprawdę zakochamy! Poza tym zdecydowaną zaletą tapet jest to, że świetnie ukrywają wszelkie mankamenty ścian – jeśli więc w naszym domu powierzchnia ścian nie jest idealnie równa, najtańszym i najskuteczniejszym sposobem na ukrycie tego będzie użycie tapet. Przy ich pomocy w każdych warunkach można stworzyć niezwykłe i piękne aranżacje wnętrz. Poza tym tapetowanie jest banalnie proste – nie potrzebujemy zatrudniać ekipy budowlanej, bo sami możemy wytapetować swoje mieszkanie. Efekt na pewno będzie dobry, a my dodatkowo zyskamy satysfakcję, że zrobiliśmy to wszystko samodzielnie. Zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na meble czy ciekawe dodatki. Tapetą możemy pokryć nie tylko pojedyncze ściany, które dzięki temu staną się ciekawym elementem dekoracyjnym. Możemy też wytapetować całe pomieszczenie – w takiej sytuacji warto postawić jednak na nieco subtelniejsze wzory. Świetnie wyglądają też pomieszczenia, w których znajdziemy połączenie dwóch różnych tapet – na przykład dwóch różnych wzorów, utrzymanych w tej samej kolorystyce. Nowoczesne tapety są piękne, a niektóre gatunki wytrzymałe i odporne na zabrudzenia, dlatego można ich używać nie tylko w pokoju dziecięcym czy salonie – sprawdzą się też w kuchni lub łazience.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Wojska Polskiego 4
tel. 52 344 48 53
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz