Materiał Partnera

Taksówka na telefon – po imprezie i w kryzysowych sytuacjach

Taksówka na telefon – po imprezie i w kryzysowych sytuacjach

Jest wiele sytuacji, w których nie chcemy, nie możemy lub nie powinniśmy korzystać z własnego samochodu. Jeśli jednak musimy szybko dotrzeć w konkretne miejsce, najlepiej chwycić za telefon i zadzwonić do sprawdzonej firmy taxi.

W obcym mieście

Jeśli jesteśmy w nieznanym mieście, a chcemy szybko dotrzeć na przykład na umówione spotkanie, telefon po taksówkę będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu unikniemy kluczenia po obcych uliczkach i spokojnie dotrzemy na miejsce na czas. Taksówką lepiej też wrócić z wieczornego spotkania do hotelu – zmęczenie nie sprzyja podróżom komunikacją miejską, a jeśli czujemy, że oczy same już się nam zamykają, zdecydowanie nie powinniśmy samodzielnie prowadzić samochodu. Najlepiej jest w takich sytuacjach korzystać z usług sprawdzonych firm. Biorąc taksówkę z postoju albo korzystając np. z Ubera, nie możemy mieć pewności, czy trafimy na uczciwego kierowcę. W przypadku Ubera wiele do życzenia może też pozostawiać stan techniczny pojazdu. Dlatego zdecydowanie lepiej jest po prostu zadzwonić i zamówić samochód z doświadczonej firmy taksówkarskiej.

Po udanej zabawie

Jest tylko jedna sytuacja, w której po całonocnej imprezie nie musimy wzywać taksówki – jeśli mieszkamy bardzo blisko klubu. W każdym innym przypadku, nawet jeśli nie wypiliśmy za wiele, powinniśmy zadzwonić po taksówkę, która zawiezie nas bezpiecznie do domu. Nigdy nie wiemy jak nawet małe ilości alkoholu podziałają na nasz organizm. Sprawę pogarsza zmęczenie intensywną zabawą. W takim stanie prowadząc auto, stwarzamy zagrożenie dla siebie i innych kierowców. Prowadzenie samochodu pod wpływem jest zabronione – złamanie tego zakazu może się skończyć wysokim mandatem, a nawet utratą prawa jazdy. Nie wspominając już o dziesiątkach wypadków powodowanych co weekend przez pijanych kierowców. Naprawdę nie ma sensu ryzykować. Zdecydowanie lepiej jest spokojnie dojechać do domu taksówką.

Pod wpływem emocji

Prowadzenie samochodu pod wpływem silnych emocji może być równie niebezpieczne, jak jazda po kilku drinkach. Dlatego w ekstremalnych sytuacjach zamiast siadać za kółkiem własnego auta, lepiej zająć miejsce pasażera w taksówce. Tak będzie bezpieczniej, a czas spędzony w podróży pozwoli nam też na chwilę oddechu i uspokojenie nerwów. Dlatego, jeśli nagle musimy na przykład jechać do szpitala, bo trafił tam ktoś z naszych bliskich, dowiedzieliśmy się o śmierci kogoś ważnego albo gdy nieoczekiwanie straciliśmy pracę, lepiej wybierzmy taksówkę. W każdej chwili możemy zadzwonić do Radio Taxi Club. To sprawdzona firma taksówkarska działająca w Poznaniu. Jej kierowcy w każdej chwili są gotowi, by dowieźć nas w wyznaczone miejsce.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz