Materiał Partnera

Tabletki na pamięć? Czym powinien wyróżniać się taki preparat?

Tabletki na pamięć? Czym powinien wyróżniać się taki preparat?

Problemy z pamięcią przypisywane są osobom starszym, u których naturalne procesy starzenia się organizmu prowadzą do degeneracji układu nerwowego. Jednak ostatnimi czasy, coraz więcej młodych osób skarży się na problemy w tym zakresie. Czy jest to spowodowane złym sposobem odżywiania się? Jaki wpływ na nasz mózg ma nadmierna ilość godzin spędzonych w pracy lub przed ekranem komputera lub telewizora? Czy istnieją skuteczne tabletki na pamięć?

W ten sposób niszczymy swoją zdolność zapamiętywania

Jak zostało powiedziane na wstępie, na zmniejszoną efektywność zapamiętywania, najczęściej narzekają osoby w podeszłym wieku. Jest to spowodowane zmniejszeniem ilości komórek mózgu — neuronów. Te elementy budujące nasz centralny układ nerwowy, poprzez impulsy nerwowe krążące w ich obrębie, są w stanie przechowywać informację. Nie zostało do końca wyjaśnione, na jakiej zasadzie to działa, lecz jest wiadomo, że pamięć jest determinowana przez ilość połączeń nerwowych, które zostały aktywowane lub wytworzone na skutek bodźca, który następnie możemy odtworzyć jako wspomnienie. Ten fascynujący proces może ulec pogorszeniu wskutek zmniejszenia się ilość aktywnych neuronów. Liczba ta ulega naturalnie uszczupleniu wraz z wiekiem. Jednak są czynniki, takie jak alkohol, zła dieta, używki oraz niekorzystny wpływ środowiska oraz stylu życia, które będą przyspieszać ten proces.

Jak to się dzieje? Otóż, niektóre trucizny takie, jak alkohol, powodują obumieranie mózgu. Jest to proces lawinowy, ponieważ podczas jednego upojenia etanolem, może ulec zniszczeniu nawet miliard komórek nerwowych! Inne substancje, np.: dym tytoniowy, zmniejszają dystrybucję tlenu i składników odżywczych do centralnego układu nerwowego, przez co neurony są poddane stresowi i powoli giną. Mamy tutaj do czynienia z nieodwracalnym procesem, który będzie pogarszał naszą pamięć. Można jeszcze pokusić się o stwierdzenie, iż pogorszenie tego procesu może być odwracalne. W przypadku długotrwałego stresu, braku odpoczynku lub niekorzystnej diety, nasze zdolności utrwalania informacji są pogorszone. Jednak kiedy zadbamy o wyeliminowanie niekorzystnych warunków, odzyskujemy pełnię władz umysłowych i wszystko wraca do normy.

Tabletki na pamięć — popraw ją naturalnie

Gdy już zadbamy o odpowiednią dietę, właściwy czas odpoczynku oraz ograniczymy ilość stresu, występującego w naszym życiu, można się pokusić o zakup preparatu, który pomoże nam zwiększyć możliwości naszego umysłu. Jaki wybrać? Trzeba zdać sobie sprawę, iż chcemy poprawić działanie naszego układu nerwowego, dlatego powinniśmy wybrać bardzo dobry preparat, którego skład będzie oparty o naturalne i przebadane substancje. Przede wszystkim powinien on zawierać ekstrakty roślinne, które są przebadane na tyle dobrze, iż większość badań klinicznych potwierdza ich dobroczynny wpływ na mózg. Najlepiej poznanymi przez naukę ziołami, które wpływają pozytywnie na pracę ośrodkowego układu nerwowego, są: żeń-szeń, różeniec górski oraz ashwagandha. W ich przypadku nie ma obaw o skutki uboczne oraz brak efektów. Będą one zmieszały uczucie stresu, polepszały koncentrację i pamięć, oraz modulowały nasze samopoczucie. Dobrym dodatkiem do diety byłby środek zawierający cholinę oraz L-tyrozynę, które są również dobrze poznane i przyspieszają przepływ informacji w obrębie mózgu. Taki preparat, używany regularnie, skutecznie poprawi jakość działania umysłu, przez co istotnie zwiększy produktywność całego ciała i nasze samopoczucie. Skoncentrowaną dawkę powyższych składników aktywnych zawiera Mind Up, który działa niezwykle szybko, odczuwalnie poprawiając wydolność mózgu.

www.Grinday.com

Oceń artykuł (19)
4,7
Komentarze
Dodaj komentarz