Artykuł sponsorowany

Szkolenie na operatora samojezdnych podestów ruchomych

Szkolenie na operatora samojezdnych podestów ruchomych

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na dochodowe i opłacalne kursy. Właśnie do takich należy szkolenie na operatora samojezdnych podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych. Obecnie brakuje pracowników, którzy mogą bezpiecznie pracować na nowoczesnych podnośnikach przeznaczonych między innymi do prac budowlanych.  Operator tego typu jest potrzebny zarówno w małych firmach, jak i wielkich przedsiębiorstwach. Może jest to więc szansa dla Ciebie?

Chociaż istnieją różne typy podestów, samojezdne podesty robocze cieszą się największą popularnością w pracach na budowach i nie tylko. Do nich należą podnośniki nożycowe, podnośniki teleskopowe koszowe, ładowarki teleskopowe oraz podnośniki umieszczone na samochodzie.Wszystkie typy tych podnośników umożliwiają dostęp do wszelkich trudnych obszarów podczas prac na wysokości. Dlatego właśnie odnajdują zastosowanie między innymi w pracach konserwacyjnych wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz w pracach budowlanych przy wznoszeniu nowych obiektów przemysłowych, handlowych, magazynowych i nie tylko.

Podnośniki mogą udźwignąć różne przedmioty a przede wszystkim bezpiecznie unosić montażystów. Odpowiednio skonfigurowane i obsługiwane przez osobę posiadającą uprawnienia, są nie lada udogodnieniem. 

Jak wygląda szkolenie na operatora samojezdnych podestów ruchomych?

Szkolenia na operatorów samojezdnych podestów ruchomych składają się z części teoretycznej i praktycznej. Może do nich podejść każdy pełnoletni, który ma wykształcenie podstawowe i nie ma przeciwwskazań zdrowotnych od lekarza. Uczestnik zdobywa użyteczne umiejętności i wiedzę, obejmujące wiele obszarów. Tak więc uczy się:

  • bezpiecznych i wydajnych technik operacyjnych,

  • procedur obsługi podestów,

  • wypełniania niezbędnej dokumentacji,

  • podstaw konserwacji sprzętu,

  • zasad BHP,

  • unikania wypadków i niebezpiecznych zdarzeń,

  • przestrzegania norm bezpieczeństwa.

To nie wszystko – kursant zdobywa każdą niezbędną umiejętność do wykonywania nowych obowiązków. Zajęcia praktyczne są prowadzone na specjalnym placu z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń, pod okiem profesjonalnych trenerów.

Po przejściu teoretycznej i praktycznej części szkolenia należy przystąpić do egzaminu. On także składa się z części teoretycznej i praktycznej. Jest przeprowadzany przez inspektorów z Urzędu Dozoru Technicznego. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu uczestnik otrzymuje poświadczony urzędowy dokument, uprawniający do pracy na tych urządzeniach.

Jak wygląda praca operatora samojezdnych podestów ruchomych?

Pracownik, który zdobędzie opisywane uprawnienia, bez wątpienia ma dobry i przyszłościowy fach w ręku. Kursy otwierają nowe ścieżki do udanej kariery, szczególnie w branży budowlanej. Jak mówi specjalista z firmy ANMIXRENT, operator tego typu może się zajmować pracami na budowie, transportem materiałów, usuwaniem awarii, konserwacją sprzętu… a to nie wszystko.

Zapotrzebowanie na operatorów jest zarówno w małych, jak i wielkich firmach, a szansę w tym fachu dostrzegają naprawdę przedsiębiorcze osoby.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz