Materiał Partnera

Szkolenia z zakresu BHP i ochrony przeciwpożarowej dla firm

Szkolenia z zakresu BHP i ochrony przeciwpożarowej dla firm

Prowadzenie zakładu czy fabryki wiąże się z wieloma obowiązkami z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. W tym celu realizowane są szkolenia BHP i ochrony przeciwpożarowej, które mają za zadanie przeanalizowanie funkcjonowania firmy oraz wdrożenie ewentualnych działań eliminujących zagrożenia. Zakład usługowo-szkoleniowy Wiedza prowadzi pełny outsourcing w zakresie BHP i PPOŻ. – co to dokładnie oznacza?

Restrykcyjne przepisy BHP

Stale zmieniające się prawo pracy przyczynia się do powstawania nowych regulacji z zakresu BHP. Niezbędne jest więc regularne prowadzenie odpowiednich szkoleń – warto zdecydować się w tym wypadku na pełny outsourcing, czyli skorzystanie z zewnętrznych źródeł. Zakład usługowo-szkoleniowy Wiedza to doświadczona firma, która jest w stanie przeprowadzić kompleksowe szkolenia z zakresu m.in. BHP. Oferta obejmuje wiele zagadnień, w tym np. ocenę ryzyka zawodowego na stanowisku pracy czy przygotowanie instrukcji BHP dla pracowników. Bieżąca obsługa firm przez zakład usługowo-szkoleniowy Wiedza to także dobór środków ochrony indywidualnej i zbiorowej. Specjaliści ocenią warunki panujące w konkretnym zakładzie i w razie konieczności pomogą w dopasowaniu odzieży roboczej czy ochronnej, a także innych artykułów BHP. Zaliczają się do nich chociażby czytelne znaki bezpieczeństwa, gaśnice czy umożliwiające przeprowadzenie podstawowych czynności medycznych apteczki. Zakład usługowo-szkoleniowy Wiedza jest w stanie wprowadzić niezwykle ważną procedurę antymobbingową, co z pewnością przełoży się na komfort pracy zatrudnionych w firmie osób.

Ochrona przed pożarem

Jednym z największych zagrożeń w wielu zakładach pracy jest możliwość wystąpienia pożaru. Zakład usługowo-szkoleniowy Wiedza jest w stanie przeprowadzić profesjonalne szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej. To właśnie dzięki niemu pracownicy zaznajomią się z zagrożeniami pożarowymi w miejscu pracy, zrozumieją przyczyny zaprószenia ognia i schemat jego rozprzestrzeniania. Istotne jest, by osoby zatrudnione w zakładzie wiedziały też jak postępować w przypadku pożaru. Szkolenie przeprowadzone przez zakład usługowo-szkoleniowy Wiedza określa ich zadania i obowiązki w zakresie zapobiegania pożarów i w przypadku ich powstania. Specjaliści tłumaczą dokładnie, jak powinna wyglądać skuteczna ewakuacja – wytyczają bezpieczne drogi i wskazują je pracownikom. Zaznajamiają się oni także z działaniem poszczególnych elementów ochrony przeciwpożarowej, czyli sprzętem gaśniczym. Szkolenie przeprowadzone przez zakład usługowo-szkoleniowy Wiedza obejmuje też praktyczne użycie tego typu urządzeń. Warto więc skorzystać z pełnego outsourcingu w zakresie BHP i PPOŻ. – znacząco zwiększa to bezpieczeństwo w firmie.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz