Materiał Partnera

Szkolenia rachunkowe – podróże krajowe i zagraniczne

Szkolenia rachunkowe – podróże krajowe i zagraniczne

Coraz większa ilość polskich firm wysyła swoich delegatów do innych miast w kraju lub też za granicę. Wiąże się to z kosztami podróży, które muszą być w odpowiedni sposób ewidencjonowane i opodatkowane. Istotne są zatem szkolenia z zakresu zasady rozliczania wyjazdów służbowych oraz zmian w rozliczeniu samochodu w działalności gospodarczej. Takie kursy dla firm przeprowadzają tylko wyspecjalizowane ośrodki.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej, zwłaszcza tej, która w rozbudowanej wersji musi opierać się o działania księgowo-rachunkowe (np. prowadzenie pełnej księgowości), zmusza coraz częściej zarządców firm, do wysyłania pracowników na różnorodne szkolenia biznesowe, ekonomiczne, finansowe, prawne, rachunkowe, czy też księgowe.

Wyślij swoich pracowników na szkolenie!

Jednym z najważniejszych zasobów w każdej firmie jest zespół pracowników. Dla firm spedycyjnych, transportowych, korporacji, czy też wszystkich innych działalności, które w swojej pracy wykorzystują samochody i wysyłają delegatów w podróże służbowe, bardzo ważne powinno być przeszkolenie specjalistów od rachunkowości w związku z zasadami rozliczania wyjazdów służbowych oraz zmian prawnych dotyczących rozliczania samochodu w działalności gospodarczej. Tego typu kursy organizowane są tylko przez firmy współpracujące z biegłymi rewidentami, czy doktorami nauk ekonomicznych. Przykładem poważnego i renomowanego ośrodka szkoleniowego w Polsce jest Esal Business Promotion Office, który organizuje między innymi tematyczne konferencje związane z prawem pracy, płacami, inwentaryzacjami, podatkami, zasadami rachunkowości i księgowości, czy też właśnie z rozliczeniami wyjazdów służbowych.

Szkolenia z zakresu podróży służbowych

Szkolenia związane z podróżami służbowymi dotyczą między innymi takich zagadnień, jak diety, całodzienne wyżywienie, zwroty kosztów przejazdów, zwroty kosztów noclegu, czy innych udokumentowanych kosztów. Na tego typu kursach uczestnicy będą mogli dowiedzieć się między innymi, jakie są różnice pomiędzy wyjazdem krajowym a zagranicznym, czy też przejazdem samochodem własnym a firmowym. Wbrew pozorom zwykła podróż służbowa może przysporzyć przy ewidencjonowaniu podatków wiele problemów, dlatego coraz więcej firm decyduje się przeszkolić swoich pracowników z tego zakresu.

Samochód służbowy

Jeśli chodzi o samochody służbowe, należy wiedzieć, iż są one traktowane, jako specjalne dobro materialne firmy. Warto zatem również podczas szkoleń dowiedzieć się, czy można w późniejszym czasie samochód służbowy przekształcić na ten do celów osobistych, w jaki sposób odprowadzać składki ubezpieczeniowe, jak naliczać tak zwaną „kilometrówkę”, czy też jak odliczać VAT w wysokości 100% lub 85%. Dobre szkolenie związane z rozliczaniem podróży służbowych z pewnością będzie dotyczyło również rozliczania wydatków eksploatacyjnych, które w niektórych sytuacjach można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, a w innych już nie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz