Materiał Partnera

Szkło w nowoczesnej architekturze – wewnątrz i na zewnątrz budynków

Szkło w nowoczesnej architekturze – wewnątrz i na zewnątrz budynków

Szkło doskonale sprawdza się we współczesnych budynkach, pełniąc nie tylko funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną. Nowoczesne budowle to często bryły w dużej mierze pokryte szkłem, a w znajdujących się w środku mieszkaniach szklane elementy można znaleźć zarówno w kuchni, jak i w salonie. Dlaczego szkło cieszy się tak dużą popularnością wśród współczesnych architektów? Jakie szklane rozwiązania warto zastosować? W tym artykule odpowiadamy na te pytania.

Szkło i beton

O nowoczesnej architekturze dość często mówi się, że niemal w całości powstaje ona ze szkła i betonu. Coś w tym jest. Chociaż połączenie tych dwóch materiałów bywa dość chłodne, to zdecydowanie trudno będzie odmówić mu elegancji. Szkło jest materiałem bardzo szlachetnym – być może właśnie dlatego jest tak chętnie wykorzystywane przez architektów. Dodatkowo współczesne metody obróbki szkła pozwalają nadawać mu rozmaite ciekawe kształty, które pozwolą stworzyć budynek – lub wnętrze – z charakterem. Zastosowanie szkła w nowoczesnej architekturze to wyrafinowane rozwiązanie, które zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta. Sprzedażą szkła wykorzystywanego w architekturze i wystroju wnętrz zajmuje się firma SPECULO.

Szlachetne i praktyczne

Szkło jest materiałem szlachetnym – kojarzy nam się z czymś bardzo luksusowym, często jest przez to stawiane w opozycji do tworzyw sztucznych. Dlatego też tak chętnie umieszczamy szklane elementy w swoich domach. Mogą one pełnić różne funkcje – szkło możemy zastosować właściwie we wszystkich pomieszczeniach w naszym domu. W łazience pięknie prezentują się nie tylko lustra w ozdobnych ramach, ale także szklane kabiny prysznicowe. Ogromną popularnością cieszą się ostatnio prysznice typu walk in, które od reszty łazienki oddziela tylko kilka zamocowanych na stałe ozdobnych paneli szklanych. W przedpokoju szkło świetnie sprawdzi się na przykład jako uzupełnienie balustrady lub drzwi do pozostałych pomieszczeń w domu. W kuchniach bardzo popularne są specjalne, dekoracyjne panele szklane, które mogą występować w wielu kolorach – ciekawym rozwiązaniem jest też naniesienie na taflę szkła wybranego wzoru lub fotografii. Takie rozwiązanie jest praktyczne – łatwiej utrzymać je w czystości niż kafelki – i sprawia, że nasza kuchnia wygląda na nowoczesną i elegancką. Szkło odgrywa też ważną rolę w urządzaniu salonu – można z niego wykonać na przykład dekoracyjne panele na podwieszanym suficie albo elegancją półkę na telewizor – wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Opracowanie:
Łabiszyn, Powstańców Wielkopolskich 25 lok. 15
tel. 669 925 637
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz