Materiał Partnera

Szkło w aranżacjach wnętrz

Szkło w aranżacjach wnętrz

Szkło to tworzywo, które nigdy nie wyjdzie z mody. Jego ponadczasowy styl, minimalistyczny urok oraz szerokie możliwości wykorzystania sprawiają, że doskonale wkomponuje się we wnętrza różnego rodzaju. Szkło jest obecnie niezwykle często wykorzystywane przez architektów oraz osoby zajmujące się urządzaniem domów. Jak przy pomocy szkła można modnie i funkcjonalnie zaaranżować wystrój pomieszczeń?

Elementy konstrukcyjne ze szkła

W nowoczesnych domach i loftach strefa dzienna stanowi zazwyczaj przestrzeń, na którą składają się kuchnia i salon. Jednak decydując się na szklane ściany działowe, można efektownie ją podzielić. Wnętrze nie zostanie przy tym przytłoczone ani zacienione. Domownicy natomiast będą mogli cieszyć się odseparowaną przestrzenią do odpoczynku, rozrywki i spożywania posiłków.

Podobnie sprawa wygląda z drzwiami ze szkła. Mogą one stanowić wejście do domu czy wyjście na balkon. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je jako drzwi wewnętrzne – na przykład między salonem a przedpokojem. Natomiast szklane zadaszenia dobrze sprawdzą się przed domem lub na werandzie.

Szkło w kuchni i łazience

Nowoczesny, minimalistyczny design jest doskonałą okazją do zastosowanie szkła. W kuchni zamiast płytek czy tapety można zamontować panele szklane. Są one wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu w czystości, a także mogą mieć różne kolory czy wzory. Wykonywaniem tego typu elementów szklanych zajmuje się np. Hurtownia szkła Arglass z Krosna.

Popularnością cieszą się także szklane kabiny prysznicowe na zamówienie. Możliwość wyboru ich dowolnego kształtu, wielkości, a nawet odcienia to niewątpliwa zaleta takiego rozwiązania. Wystrój łazienki mogą efektownie uzupełnić również duże lustra.

Meble ze szkła

Regały to meble, które niekoniecznie muszą być wykonane z masywnego drewna czy ciężkiego metalu. Wyjątkowo zaprezentują się szklane gabloty i półki. Dzięki nim pomieszczeniu zostanie nadane wrażenie lekkości.

Szafy z przesuwanymi drzwiami to nieustannie najpopularniejszy mebel służący do przechowywania odzieży. Ich fronty mogą być zrobione ze szkła lub stanowić praktyczne lustra. W efekcie w każdej sypialni pojawi się funkcjonalnie urządzona garderoba.

Szklane dekoracje

Prostota i elegancja szkła to jego niepodważalne atuty. Jednak można tworzyć z niego także nietuzinkowe kompozycje. Jednymi z nich są kolorowe witraże. Te wielobarwne szklane elementy to nie tylko gwarancja wyjątkowego designu. Za ich pomocą można zaciemnić wnętrze lub osłonić się przed zbyt silnym nasłonecznieniem. Witraże mają również wpływ na stworzenie we wnętrzu intymnego nastroju i niepowtarzalnej atmosfery.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz