Materiał Partnera

Szklane, aluminiowe oraz stalowe konstrukcje budowlane

Szklane, aluminiowe oraz stalowe konstrukcje budowlane

Nowoczesne budownictwo otwarte jest na wznoszenie wielu konstrukcji architektonicznych z innych materiałów niż cegła i pustaki. Popularne staje się projektowanie i wykonywanie elementów, a także całych obiektów, ze szkła, aluminium i stali. Najczęściej wykorzystuje się je w budownictwie komercyjnym i publicznym – np. w przypadku siedzib firm, hoteli, czy stacji benzynowych.

Firmy z branży konstrukcyjnej

Wyspecjalizowanych firm związanych z takimi materiałami jak aluminium, stal czy szkło piaskowane, hartowane i ornamentowe jest w Polsce stosunkowo niewiele. Najlepsze z nich, takie jak Alstal Sp. z o.o. mają za sobą obsługę projektową i montażową wielu klientów – np. realizacja zadaszenia patio w hotelu, zabudowa aluminiowa fasad budynków, stworzenie kładek dla pieszych, czy też wykonanie przeszkleń pod ważącą tonę lampę. Branża związana z projektowaniem i wykonywaniem konstrukcji aluminiowych, stalowych i szklanych wymaga zatrudnienia najlepiej przygotowanych na rynku konstruktorów, projektantów, inżynierów oraz zbudowania zespołu wykwalifikowanych ekip montażowych.

Ślusarka stalowa i aluminiowa

Działania związane ze ślusarką stalową i aluminiową to między innymi wykonywanie daszków, zadaszeń, ogrodzeń stalowych czy aluminiowych, a także drzwi, czy innych elementów takich jak wiatrołapy, ogrody zimowe i pergole. Oczywiście wykonawstwo wymienionych konstrukcji obejmuje obsługę klientów indywidualnych. Usługi projektowe i montażowe dla klientów instytucjonalnych są znacznie bardziej skomplikowane. Bardzo często dotyczą mniejszych zamówień na wykonawstwo elementów tarasu, czy balustrad schodów, ale wśród realizowanych zleceń są również tak skomplikowane działania jak obudowy szybów windowych. Warto wiedzieć, że ślusarka stalowa i aluminiowa bardzo często jest związana również z wykorzystaniem innego materiału – szkła.

Projekty szklane – duża różnorodność zamówień

Projekty szklane również są wykonywane na specjalne zamówienia klientów instytucjonalnych i indywidualnych, w tym urzędów miejskich. Praca przy zabudowach szklanych wymaga ogromnej precyzji i wyspecjalizowania, dlatego usługi budowlane związane z projektami szklanymi świadczą tylko najlepsze firmy.  Są one w stanie wykonać witryny sklepowe, kładki dla pieszych, szklane tarasy i balkony, oszklenia wind, szklane ścianki, tablice reklamowe, zabudowy kabin prysznicowych, czy blaty stołów i bary. Producenci podejmują się również projektowania i montażu szklanych konstrukcji dachowych przeznaczenia komercyjnego, są to m.in. hotele i galerie handlowe.

Opracowanie:
Kraków, Łowińskiego 54
tel. 606 457 452
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz