Materiał Partnera

Szeroki wybór palet w ofercie firmy Edjan

Szeroki wybór palet w ofercie firmy Edjan

Trudno wyobrazić sobie transportowanie oraz magazynowanie towarów bez użycia palet drewnianych. Dzięki swojemu uniwersalnemu zastosowaniu doskonale sprawdzają się one niemal w każdej branży – zarówno w przemyśle, jak i przetwórstwie spożywczym. Różne ich rodzaje, o szerokim zakresie zastosowania, znajdziemy w ofercie firmy Edjan prowadzącej skup oraz sprzedaż palet.

Typy palet drewnianych

Popularność palet drewnianych oraz ich różnorodne zastosowanie – przede wszystkim w transporcie i magazynowaniu towarów – sprawiły, że w powszechnym użyciu są różne rodzaje palet. Szeroki wybór oferuje swoim klientom firma Edjan, która prowadzi w markach sprzedaż palet drewnianych.

Najczęściej stosowanym rodzajem są europalety. Ich cechą charakterystyczną jest znak EPAL umieszczany na palecie. Ich produkcję prowadzić mogą jedynie firmy posiadające odpowiednią licencję European Pallet Association. Mają one standardowe wymiary 1200 x 800 mm, dzięki czemu mogą być podnoszone przez każdy rodzaj wózków widłowych. Ułatwia to też projektowanie pomieszczeń, w których palety będą wykorzystywane. Obciążenie palet euro to ciężar 1500 kg. Dokładnie takie same parametry mają palety europodobne, również odstępne w ofercie firmy Edjan. Jedyną różnicą między nimi a europaletami jest brak znaku EPAL.

Szerokie zastosowanie znajdują też inne typy palet. Ze względu na atrakcyjną cenę, małe i średnie przedsiębiorstwa chętnie sięgają po palety jednorazowe. Produkty firmy Edjan cechują się wysoką jakością. Palety jednorazowe mają takie same wymiary co palety euro i europodobne, natomiast cechą charakterystyczną palet przemysłowych jest wielość dostępnych rozmiarów. Te palety drewniane zazwyczaj dopasowywane są indywidualnie do potrzeb zakładu przemysłowego. W bogatym asortymencie firmy Edjan bez trudu znajdziemy palety odpowiadające naszym potrzebom. W transporcie lekkich i niewielkich ładunków sprawdza się natomiast palety niestandardowe o wymiarze 80/60.

Skup palet używanych

Głównym powodem, dla którego palety drewniane są powszechnie i chętnie wykorzystywane w rozmaitych branżach, jest możliwość ich wielokrotnego użytku. Drewno jest wytrzymałym materiałem, a dobrze wykonane z niego palety mogą służyć firmie przez długi czas. W przypadku palet euro istnieje też możliwość ich naprawy. Jednak co w przypadku, gdy inne rodzaje palet ulegną zniszczeniu lub będą po prostu nieprzydatne? W odpowiedzi na potrzeby klientów firma Edjan prowadzi skup palet używanych, gdzie po dokładnej ocenie stanu palet otrzymamy za nie atrakcyjną cenę.

Opracowanie:
Marki, mjr. Billa 2
tel. 696 099 424
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz