Materiał Partnera

Systemy oświetleniowe do naczep i przyczep

Systemy oświetleniowe do naczep i przyczep

Lampy samochodowe są wbrew pozorom dość skomplikowanymi urządzeniami, od których budowy zależy nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Współczesne lampy samochodowe są elementem niezwykle trudnym do zaprojektowania. Dzieje się tak ze względu na wymagania, które są im stawiane – zarówno formalne, jak i pochodzące bezpośrednio od ich użytkowników. Dotyczy to przede wszystkim systemów oświetleniowych do naczep i przyczep.

Dlaczego tak bardzo potrzebujemy dodatkowych systemów oświetleniowych?

Nie ulega wątpliwości, że poszczególne modele samochodów potrafią znacznie różnić się między sobą pod względem oświetlenia. Jakość wykonania i funkcjonalność lamp, w które wyposażono konkretny samochód, docenimy zwłaszcza, gdy zasiądziemy za kółkiem w warunkach niepozwalającym na jazdę bez doświetlenia drogi. Producenci aut prześcigają się w kwestii ich użyteczności oraz wzornictwa, często łącząc te elementy w spektakularny sposób i tworząc istne dzieła sztuki oświetleniowej. Takie dzieła sztuki tworzy z pewnością firma Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych WAŚ Józef i Leszek Waś Sp.j., jednak przeznaczenie jej produktów jest nieco inne – służą one przede wszystkim do oświetlania naczep, przyczep, sprzętu rolniczego czy przyczepek. Każdy użytkownik tego rodzaju pojazdów wie, jak istotne jest ich oświetlenie. Zwiększone bezpieczeństwo na drodze warte jest każdego poświęcenia. Niestety, wielu producentów omawianych pojazdów traktuje kwestie oświetleniowe po macoszemu, co wymusza stosowanie dodatkowych systemów. Mają one znaczenie także w przypadku starszych datą pojazdów, które po prostu nie są dostosowane do dzisiejszych warunków i współczesnych wymagań, także formalnych. Bardzo często bywa też i tak, że zastosowane przez producenta oświetlenie przestaje funkcjonować lub nie daje odpowiednich efektów od razu po zakupie przyczepy. Wymusza to konieczność wymiany całego systemu.

Co wpływa na jakość oświetlenia przyczepy?

Oświetlenie przyczepy, nawet to zakupione oddzielnie, czyli teoretycznie lepszej jakości i spełniające obecnie wymagania formalne, może nie być wystarczające do zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Innym czynnikiem warunkowanym przez jakość oświetlenia jest trwałość samych lamp i przewodów. Oczekujemy, że posłużą nam długo, więc chcemy, aby były solidnie wykonane, a know-how producenta stało na najwyższym możliwym poziomie. Tylko jeśli te warunki będą spełnione, uzyskamy trwały, zadowalający efekt. Warto zatem dobrze się zastanowić nad stałym uzupełnieniem lub zastąpieniem fabrycznego oświetlenia pojazdu.

Znajdź lampę odpowiednią dla siebie, dowiedz się więcej na www.was.eu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz