Sylwester w górach czy nad morzem?

Sylwester w górach czy nad morzem?
Sylwester to jeden z najważniejszych dni w roku, do organizacji którego przykłada się często większą wagę niż do rodzinnych świąt lub innych uroczystości. Jedną z form spędzania Sylwestra, cieszącą się od pewnego czasu dużym powodzeniem, są wyjazdy turystyczne do ośrodków wczasowych lub hoteli.

Szampańska zabawa w hotelu lub pod gwiazdami

Według raportu na temat jakości życia w Polsce ponad 60% z nas czerpie satysfakcję ze sposobu spędzania wolnego czasu. Dlatego także sylwestrową noc, a nawet świąteczny weekend, wolny od codziennych obowiązków, warto zaplanować już wcześniej, by spędzony czas był wyjątkowy i zapadł w pamięć na długo.

Witanie Nowego Roku w domowym zaciszu to marzenie niewielkiej grupy osób, więc poszukując wyjątkowych okazji do spędzenia Sylwestra, warto rozejrzeć się wśród ofert ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i hoteli, które dosłownie prześcigają się w interesujących propozycjach, często urozmaiconych wyjątkowymi atrakcjami. Nowy Rok można witać przy ognisku, pod gwiazdami bądź wprost na nadbałtyckiej plaży, ale też świętować jego nadejście podczas ekskluzywnego balu w stylowym pałacyku z ofertą SPA, wykwintnego menu i komfortowych noclegów. Nie brakuje też balów tematycznych w odpowiednich strojach i scenografii.

Oferta dla rodzin z dziećmi i singli

Świętowanie na wyjeździe nie wiąże się praktycznie z żadnymi ograniczeniami, wiele hoteli i pensjonatów przygotowuje program atrakcyjny dla szerokiej grupy gości, uwzględniający nie tylko ich preferencje, ale też atuty okolicy, w jakiej się znajdują. Wspaniałą zabawą może cieszyć się rodzina z dziećmi, dla których przygotowywane są specjalne zabawy pod opieką animatorów, pozwalające rodzicom na chwilę szalonej zabawy w towarzystwie drinków i dobrego jedzenia.

Znajdą też coś dla siebie single, którzy podczas wyjazdowego Sylwestra mają okazję poznać swoją drugą połowę albo przynajmniej powitać Nowy Rok w miłym towarzystwie. Kilkudniowe pakiety sylwestrowe zazwyczaj obejmują szereg dodatkowych atrakcji, jak chociażby nieograniczony dostęp do sauny, siłowni, basenu czy udział w ognisku. Atutem Sylwestra spędzanego w hotelu w pięknym zakątku kraju jest nie tylko klimat i otoczenie, ale brak problemów związanych z przygotowaniami, jakim zwykle trzeba sprostać, przygotowując imprezę w domu.

W góry czy nad morze?

Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa, bo wybór odpowiedniego miejsca zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji albo konkretnych ofert ośrodków wypoczynkowych i hoteli. Narciarze z pewnością zdecydują się na góry, np. w Białym Dunajcu, Szczawnicy czy Małym Cichym mają okazję powitać noc w przepięknej scenerii podczas kuligu lub narciarskiej eskapady. Miejscowości nadmorskie to idealne miejsce dla osób, które kochają morze, a powitanie Nowego Roku na plaży i nocny spacer pod gwiazdami to dla nich prawdziwe przeżycie.

Więcej możliwości wyboru mają osoby poszukujące luksusowych bali z prawdziwą orkiestrą i w klimatycznych wnętrzach. Stylowe dworki, adaptowane na potrzeby hotelowe pałace i stare zamki dostarczą nie tylko dobrej zabawy, ale też wielu atrakcji związanych z historią i tradycjami miejsca. Do wyboru są zarówno luksusowe hotele z sauną i basenem, jak i klimatyczne domki z kominkiem, pensjonaty, stylowe góralskie bacówki, mazurskie chaty i wiele innych ciekawych miejsc.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz