Materiał Partnera

Świnoujście - miejsce warte odwiedzenia?

Świnoujście - miejsce warte odwiedzenia?

Nikt nie może zaprzeczyć, że polskie wybrzeże jest wyjątkowe. Nawet zagraniczni turyści zachwalają szerokie plaże, nastrojowe zachody słońca i przyrodę. Jednym ze szczególnie wartych odwiedzenia miejsc na mapie jest Świnoujście. To miasto łączy w sobie wszystko to, czego potrzeba do wypoczynku. Nie będą tam nudzili się turyści nastawieni na relaks i ci, którzy chcą aktywnie spędzić czas.

Wyjątkowa lokalizacja

Świnoujście to miasto położone na 44 wyspach. Jednak tylko trzy z nich – Uznam, Wolin i Karsibór – są zamieszkane. Aby dotrzeć do jego centrum, czyli na wyspę Uznam, trzeba przeprawić się tam promem. Już ten fakt mówi o tym, że jest to szczególna nadmorska miejscowość.

Kurort ten ma wiele do zaoferowania turystom. Jest to przede wszystkim zachwycająca przyroda. Świnoujście jest otoczone przez zielone lasy. Można spacerować w ich otoczeniu, ale także jeździć rowerem, gdyż znajduje się tam wiele kilometrów tras. Rower można oczywiście przywieźć ze sobą, ale doskonałym pomysłem jest skorzystanie z lokalnych wypożyczalni tego sprzętu.

Urlop w Świnoujściu to także okazja do dalszych wycieczek. Do niemieckiej miejscowości Ahlbeck można dotrzeć pieszo, ale podróż samochodem do Berlina również nie jest długa – trasa ta to zaledwie 160 km. Ponadto można stamtąd wyruszyć w rejs do Szwecji czy odbyć morską wycieczkę do Kopenhagi.

Przybywając do Świnoujścia, warto korzystać z tutejszego unikalnego klimatu, jeść świeże ryby, odpoczywać na plaży i spacerować między stylowymi willami. Odwiedziny w tym mieście to też szansa na to, aby poczuć się jak prawdziwy wyspiarz” – mówi specjalista z Hotelu Villa Herkules.

Co warto zwiedzić w Świnoujściu?

Nad świnoujskim krajobrazem dominuje latarnia. Ma ona aż 68 metrów wysokości, a żeby dotrzeć na jej szczyt, trzeba pokonać 300 stopni schodów. Trud ten wynagradza zapierająca dech w piersiach panorama. Jest to najbardziej wysunięta na zachód polska latarnia morska.

Stosunkowo młodą atrakcją jest Podziemne Miasto na Wyspie Wolin. Zwiedzanie tego miejsca zaczyna się od spotkania z przewodnikiem przebranym w mundur z czasów II Wojny Światowej. Prowadzi on turystów do podziemnych schronów i opowiada o tym, jaką pełniły niegdyś funkcję.

Z tematyką wojenną związana jest też inna atrakcja – Fort Gerharda. Jest to XIX-wieczny pruski fort, który zachował się w świetnym stanie. Można nie tylko zwiedzać to miejsce, ale na przykład wziąć udział nauce musztry.

Po zwiedzaniu, relaksie na plaży czy wycieczce rowerowej, warto wybrać się na spacer klimatycznymi ulicami wyspy Uznam. W tamtejszych restauracjach można też zjeść pyszny posiłek lub skusić się na imprezę taneczną.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz