Materiał Partnera

Sufity podwieszane, jako interesujące rozwiązanie w budownictwie.

Sufity podwieszane, jako interesujące rozwiązanie w budownictwie.

Szukając oryginalnych rozwiązań sięgamy czasem po projekt podwieszanych sufitów. Powody wyboru takiego rozwiązania bywają różne: konieczność, potrzeba schowania elementów instalacyjnych czy po prostu podoba nam się taka dekoracja pokoju. Trzeba jednak pamiętać, że decydując się na taki model sufitu należy przestrzegać kilku zasad. Warto zgłosić się do profesjonalnej firmy oferującej usługi budowlane, aby mieć pewność, że konstrukcja sufitu posłuży nam przez lata!

Sufity podwieszane cieszą się sporym zainteresowaniem wśród klientów firmy Usługi budowlane Kacper Kacprzak. Przez wiele lat funkcjonowania na rynku pracownikom udało się zdobyć doświadczenie potrzebne do prawidłowej instalacji tej konstrukcji w Państwa mieszkaniu lub biurze. Zapraszamy do konsultacji!

Powody instalacji podwieszanych sufitów

Zazwyczaj decydujemy się na tego rodzaju wykończenie pokoju, gdy potrzebujemy ukryć instalację (elektryczną, wentylacyjną), nierówne połączenia płyt sufitowych, chcemy obniżyć pomieszczenie, zamontować oryginalne oświetlenie lub musimy poprawić akustykę pokoju. To rozwiązanie obecnie instaluje się nie tylko w starym budownictwie, gdzie wysoko umieszczony sufit bywa problemem a wysokie pokoje są trudne do dogrzania. Dziś to modne wykończenie w biurach oraz nowocześnie urządzonych mieszkaniach i domach. Sufitem podwieszanym nazywamy lekką konstrukcję, która znajduje się poniżej stropu i najczęściej wykonana jest z aluminiowych profili i płyt kartonowo gipsowych. Odpowiednio dobrany sufit podkreśli aranżację biura czy pokoju. Można wybrać sufit tradycyjny złożony z płyt z widoczną konstrukcją (zaplecza techniczne, punkty handlowo- usługowe), monolityczny tradycyjny czy łukowy (placówki edukacyjne, recepcje, nowoczesne biura) czy panele sufitowe z częściowo ukrytą konstrukcją (hotele, sklepy).

Jak dobrać oświetlenie do tego rodzaju sufitu?

Klientom firmy Usługi budowlane Kacper Kacprzak doradzamy również w zakresie wyboru odpowiedniego oświetlenia do sufitów podwieszanych. Rodzaj wybranego sufitu wpływa na możliwości zainstalowania zróżnicowanego oświetlenia w danym pomieszczeniu. Tutaj wybór zaczyna się od klasycznego żyrandola, który może dodatkowo podkreślić dekorację pokoju (żyrandol z konstrukcją drewnianą, szklaną, kryształową czy aluminiową) i kinkietów. Popularne jest również oświetlenie punktowe wykorzystujące żarówki halogenowe lub LEDowe, które gwarantuje zwiększoną energooszczędność. Dodatkowo, ponieważ żarówki można umieszczać pod różnym kątem możemy uzyskać ciekawe efekty świetlne. Oryginalne są również taśmy LED montowane między płytami sufitu. Tutaj można nawet wybrać różne kolory instalowanego oświetlenia. Jednym słowem, każdy znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie!

Opracowanie:
Świerzawa, Złotoryjska 7 lok. 6
tel. 575 827 714
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz