Materiał Partnera

Sufity podwieszane – co warto wiedzieć?

Sufity podwieszane – co warto wiedzieć?

Usługi modernizacji wnętrz związane z sufitami podwieszanymi, są coraz bardziej pożądane. Wykorzystują je już nie tylko właściciele biur, sklepów, czy galerii handlowych oraz obiektów publicznych, ale także klienci indywidualni w swoich kamienicach, mieszkaniach w blokach, czy też w domach. Skąd wzięła się jednak taka popularność sufitów podwieszanych? Przede wszystkim z nieograniczonych możliwości aranżacyjnych, zakładających tworzenie wyjątkowego oświetlenia, a także dzięki wysokim parametrom dźwiękoszczelności, czy też termoizolacji.

Czym są sufity podwieszane?

Sufity podwieszane są to konstrukcje stosowane w różnych typach budownictwa, które mają nadać wnętrzom nowej stylistyki. Najczęściej obniżają sufit właściwy o około kilkanaście centymetrów, a to nie tylko stwarza olbrzymie możliwości aranżacyjne, ale także pozwala na zainstalowanie odpowiedni instalacji – nie tylko elektrycznych, ale nawet gazowych, czy wodno-kanalizacyjnych oraz klimatyzacyjnych. Warto przy tym wiedzieć, że sufity podwieszane wyróżniają się także swoją niską ceną, szybkim montażem, a także możliwościami wykorzystania ich do celów stworzenia dodatkowej termoizolacji, czy izolacji akustycznej.

Sufity podwieszane – aranżacje

Inspiracji aranżacyjnych związanych z sufitami podwieszanymi, może być wiele. Dzisiaj często tworzy się tak zwane konstrukcje wielopoziomowe, które w połączniu z odpowiednim światłem np. LED, pozwala uzyskać w pomieszczeniu efekt prawdziwej głębi. Sufity podwieszane mogą być również ozdabiane w różnorodne wzory, czy kształty, a obecnie w budownictwie mieszkaniowym królują w salonach, a także korytarzach. Nie znaczy to jednak tego, że nie można ich zastosować w mniejszych pomieszczeniach – kuchnia, łazienka – czy w sypialniach! Wszystko zależy od naszej wizji oraz wyobraźni, a także od propozycji przedstawionej przez biuro aranżacji wnętrz, z którym bezsprzecznie powinniśmy podjąć współpracę.

Materiał wykonania

Jeśli chodzi o materiał wykonania, zależeć będzie on od parametrów technicznych budynku, od stylu, jaki chcemy osiągnąć, a także od przeznaczenia naszego sufitu podwieszanego. Warto przy tym pamiętać, że pełen sukces tego rodzaju przedsięwzięć może zapewnić nam tylko szeroko wyspecjalizowana firma ogólnobudowlana i remontowa, która posiada na rynku znaczne doświadczenie. Tak jest w przypadku renomowanego przedsiębiorstwa Pilarz Leona Malinowskiego z Myszkowa (województwo śląskie), które oferuje wykonanie sufitów podwieszanych z: płyt gipsowo-kartonowych, płyt gipsowo-włóknowych, z tzw. suchej zabudowy, z podwieszanych paneli metalowych, aluminiowych, czy drewnianych, a nawet w wersji mineralnej, z takich materiałów, jak skalna lub szklana wełna – oczywiście mineralna!

Opracowanie:
Myszków, Polna 15
tel. 730 298 408
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz