Materiał Partnera

Strzyżenie, trymowanie i układanie psich fryzur w specjalnym salonie

Strzyżenie, trymowanie i układanie psich fryzur w specjalnym salonie

Dbanie o psią sierść lub włosy to bardzo ważny element pielęgnacji czworonożnego przyjaciela. Usługi polegające na strzyżeniu, trymowaniu czy układaniu fantazyjnych fryzur to zadanie dla profesjonalistów ze specjalnego salonu psiej urody. W tego typu miejscach można kompleksowo zadbać o stan sierści czy włosa psa, dzięki czemu będzie ona w doskonałej kondycji. Jak konkretnie wyglądają poszczególne zabiegi w tym zakresie?

Pies u fryzjera

Salony psiej urody pełnią nierzadko rolę swoistego fryzjera dla czworonogów. Specjaliści są w stanie zająć się psami, których ciało – zamiast charakterystycznej sierści – pokrywają włosy. Rasy takie wymagają wyjątkowej troski ze względu na swoją charakterystykę. Psi włos nie różni się diametralnie od ludzkiego, przez co wymaga on podobnie regularnej pielęgnacji oraz przede wszystkim strzyżenia. Tego typu zabiegi wykonywane są w renomowanym salonie psiej urody Spa Dla Psa Sylwii Drab. Strzyżenie włosów u psa pozwala więc utrzymać je w dobrej kondycji, eliminuje też występowanie problematycznych kołtunów. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu zabiegowi strzyżenia poprawia się także estetykę psiego włosa. Warto pamiętać o tym, że tego typu pielęgnacja może trwać niekiedy nawet kilka  godzin. Jest to zależne od stopnia długości włosów danego psa oraz wielkości samego czworonoga. Renomowane salony psiej urody zajmujące się strzyżeniem przeprowadzają takie zabiegi na podstawie właściwych technik behawioralnych. Wpływa to na zniwelowanie stresu i poczucia lęku w psiej psychice, co jest niezwykle istotne i daje możliwość sprawnego przeprowadzenia strzyżenia.

Problemy z sierścią

Większość psów posiada jednak sierść, czyli charakterystyczną okrywę włosową, pod którą znajduje się najczęściej podszerstek. Sierść wymaga zdecydowanie mniejszej pielęgnacji niż włos, jednak nie znaczy to, że nie należy o nią regularnie dbać. Problematyczna jest przede wszystkim utrata sierści, czyli linienie. Niektóre psy zrzucają swoją okrywę przez cały rok, dlatego ważne jest ich regularne wyczesywanie. Warto powierzyć tę czynność profesjonalistom z renomowanego salonu psiej urody, którzy wykorzystują wysokiej klasy szczotki. Nie powodują one dyskomfortu czy podrażnień, dzięki czemu pies może być wyczesany dokładnie i bezboleśnie. Szorstka sierść wymaga także specjalistycznego trymowania. Zabieg ten polega na wyeliminowaniu martwych włosów, które nie wypadają. Wpływa to na ogólną kondycję sierści, poprawiając jej stan. Co ciekawe, w salonach psiej urody można  także układać czworonogom wymyślne fryzury. Dotyczy to jednak psów z włosem – dzięki swojej budowie możliwe jest ułożenie go w sposób wybrany przez właściciela. Warto więc odwiedzać regularnie psi salon i dbać o sierść lub włosy psa wybierając odpowiednie zabiegi proponowane przez specjalistów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz