Materiał Partnera

Stolarka okienna i drzwiowa w budownictwie energooszczędnym

Stolarka okienna i drzwiowa w budownictwie energooszczędnym

Budownictwo energooszczędne, jeszcze bardziej niż zwykłe budownictwo, wymaga materiałów o wysokiej jakości i szczególnej uwagi przy ich właściwym montaży. Ma to zwłaszcza znaczenie w odniesieniu do wszelkich przegród przezroczystych, to jest stolarki okiennej i drzwiowej. Wybór na rynku jest ogromny, należy więc zwracać uwagę na parametry oferowanych okien i drzwi tak, aby wybrać takie, które rzeczywiście zapewnią nam oszczędność energii.

Drzwi i okna montaż

Jednak oprócz parametrów okien PCV, okien aluminiowych czy drzwi zewnętrznych, ogromne znaczenie ma też montaż okien i drzwi, który musi być przeprowadzony z zachowaniem należytej wiedzy technicznej, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje nowoczesna stolarka. Parametry techniczne okien, jak również ich rozmieszczenie i prawidłowy montaż mają ogromny wpływ na to, jakie zapotrzebowanie na ciepło będzie w konkretnych pomieszczeniach. Tak więc ich właściwy wybór zmniejsza straty cieplne, jak również chroni przed nagrzewaniem w lecie. Okno, które jest energooszczędne to takie, które ma niskie straty ciepła przez szybę i wysoką termoizolacyjność ram. Sprzedaż okien w firmie Oknopast opiera się na wysokich wymaganiach klientów odnośnie parametrów okien. Firma ta zajmuje się także produkcją moskitiery. Współczynnik przenikania ciepła dla okna z zamontowaną roletą jest niższy, niż dla okna bez rolety. Dobre parametry okien energooszczędnych sprawiają, że można z nich wykonać także zabudowę ogrodów zimowych. 

Sprzedaż drzwi energooszczędnych

Nie mniej ważne dla energooszczędności domu są nowe drzwi wejściowe, które też muszą być dobrze zamontowane. Znaczenie mają nie tylko drzwi do domu, ale także drzwi wewnętrzne pomiędzy pomieszczeniami. Jeśli drzwi spełniają warunki niskiej przepuszczalności ciepła to są one odpowiednie do budynku energooszczędnego. Wprawdzie jeszcze nie są standardem, lecz coraz częściej producenci stolarki okiennej i drzwiowej oferują drzwi o dobrej izolacyjności termicznej. W przypadku drzwi zewnętrznych duże znaczenie ma zarówno warstwa ocieplenia wewnątrz skrzydła, jak i materiał, z którego drzwi wykonano. Najczęściej jest to PCV lub drewno, które z zewnątrz niczym się nie różnią od tradycyjnych drzwi, ale są nieco od nich droższe, z uwagi na zastosowane rozwiązania, zapewniające lepszą termoizolacyjność. Warto jednak inwestować w produkty dzięki którym znacznie zaoszczędzimy na ogrzewaniu. A przecież budynek będzie nam służył przez wiele lat.

Opracowanie:
Lubrza, Nowej Naprawy 47
tel. 662 532 586
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz