Materiał Partnera

Sprzęt medyczny i rehabilitacyjny tylko ze sprawdzonego źródła

Sprzęt medyczny i rehabilitacyjny tylko ze sprawdzonego źródła

Na zdrowiu nie warto oszczędzać. Wiąże się to też z oszczędnością w wysiłku, jaki musimy wykonać, by zdobyć potrzebny nam sprzęt medyczny czy rehabilitacyjny. Od niego w dużej mierze zależy nasz powrót do zdrowia, normalne funkcjonowanie lub osiągnięcie możliwej sprawności. Dzięki możliwości refundacji zakupu potrzebnego sprzętu jesteśmy w stanie zdobyć ten dobrej jakości nawet przy małych możliwościach finansowych.

Po pierwsze, gdzie?

Jeśli wiemy już, że nam lub bliskiej osobie potrzebny jest sprzęt medyczny, lub rehabilitacyjny i pojawia się konieczność dokonania zakupu. Powinniśmy zatem wybrać odpowiedni sklep medyczny, cieszący się zaufaniem klientów. Taki, o którym będziemy mogli czegoś się dowiedzieć – poprzez recenzje i opinie. Ważne jest sprawdzenie, czy wybrany przez nas sklep realizuje wnioski o refundację z NFZ. Zwróćmy też uwagę, jak szeroki zakres usług oferuje sklep – czy istnieje możliwość dowozu sprzętu lub wysyłki pocztą. Wszystkie te aspekty łącza się w ofercie salonu medycznego Eld-Med w Bydgoszczy, który oferuje szeroki wybór produktów wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach.

Przy zakupie drobnych przedmiotów, czy też takich jak pieluchomajtki i inhalatory najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż wysyłkowa. Bardziej skomplikowane sprzęty, które muszą być indywidualnie dopasowane do potrzebującej ich osoby, powinny być kupowane w sklepie stacjonarnym, co pozwoli nam dokładnie obejrzeć go przed zakupem.

Pod drugie, jaki sprzęt?

W tej kwestii mamy niewielką dowolność. Sprzęt rehabilitacyjny dopasowywany jest do indywidualnych potrzeb – schorzeń, dysfunkcji ruchowych. Korzystanie z niego zlecane jest przez lekarza i tylko w uzasadnionych medycznie przypadkach otrzymamy refundację na jego zakup. Możemy jednak wskazać jakiego rodzaju produkty są wskazane w konkretnych przypadkach.

Sytuacją, w której konieczne jest użycie sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego, często przez resztę życia są przebyte zabiegi i operacje. Przykładem jest tu stomia, która polega na celowym wytworzeniu połączenia światła narządu wewnętrznego ze skórą. Do jej zaopatrzenia potrzebny jest sprzęt stmoijny, czyli plastikowe woreczki naklejane na skórę wokół stomii. Są one jednorazowego użytku, co oznacza, że osoba po takim zabiegu musi nabywać je regularnie.

Dla seniorów, osób mających trudności z chodzeniem przydatne będą laski oraz kule. Te ostatnie dostępne są w różnych wariantach – jako kule łokciowe oraz kule pachwinowe, trójnogi i czwórnogi. Chorzy na Parkinsona, po operacjach kręgosłupa i nóg korzystać mogą z chodzików.

Odpowiednie materace przeciwodleżynowe są kluczowe w przypadku rehabilitacji osób leżących. Wsparciem koniecznym dla osób z chorobami kręgosłupa jest sprzęt rehabilitacyjny w postaci poduszek ortopedycznych. Pomocne będą na pewno urządzenia do masażu. Wsparciem dla profesjonalnej terapii będą ćwiczenia przy pomocy piłek różnego rodzaju – pomagają one poprawić zdolności manualne.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Wojska Polskiego 15 lok. 12
tel. 533 304 042
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz