Materiał Partnera

Sposoby na sprawdzenie firmy spedycyjnej

Sposoby na sprawdzenie firmy spedycyjnej

Decydując się na podpisanie umowy z firmą spedycyjną zazwyczaj mamy do niej spore zaufanie. Oznacza to, że profil jej działalności nas w jakiś sposób przekonał. Pomaga także zbieranie informacji na własną rękę, dzięki czemu możemy wyrobić sobie bardziej obiektywne zdanie. Gdzie jednak pozyskiwać tego typu informacje i jak uzyskać pewność, że są one neutralne?

Po pierwsze – giełda transportowa

Większość firm zajmujących się spedycją, z zwłaszcza międzynarodową – jak Fracht Service Poland – ma dostęp do różnego typu giełd transportowych. Oczywiście nie wszystkie z nich korzystają, ale rejestracja firmy na tego typu giełdzie niesie sporo korzyści – przede wszystkim dla nas jako potencjalnych klientów spedytora. Korzystając z identyfikatorów giełdowych możemy ustalić wiele parametrów firmy. Im niższy numer indentyfikacyjny, tym firma jest starsza, a co za tym idzie – bardziej doświadczona na  rynku. Giełdy udostępniają także informację na temat tego, jak długo dany spedytor jest ich klientem, co pozwala dodatkowo zweryfikować jego doświadczenie. Zablokowany numer indentyfikacyjny oznacza, że firma mogła mieć jakieś problemy z płatnościami. Obecność firmy na giełdzie transportowej, prócz możliwości pozyskania wielu informacji, daje nam także zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności spedytora. Większość giełd świadczy usługi związane z windykacją i z jej pomocą możemy łatwiej odzyskać pieniądze. Informacja na temat spedytora możemy pozyskać także w wywiadowniach gospodarczych. Ich raporty opierają się na wielu czynnikach, takich jak chociażby krajowy rejestr dłużników, ryzyko obowiązujące w danej branży czy wyniki finansowe.

Certyfikaty, pisemne potwierdzenia i dobra organizacja

Firma spedytorska może dysponować różnego typu certyfikatami, takimi jak chociażby certyfikat D&B, certyfikat Dynamiczna Firma czy certyfikatem rzetelności KRD. Mimo wszystko warto zawsze zadbać o to, by wszystkie ustalenia pomiędzy nami a firmą spedytorską były potwierdzane na piśmie, co stanowi dodatkową formę zabezpieczenia. Dobrze zorganizowana firma spedycyjna sama zaproponuje tego typu rozwiązanie. Ważne jest przede wszystkim, by jej struktura była przejrzysta, a współpraca jasna od samego początku. Najwyższy poziom profesjonalizmu wymaga wdrożenia nas jako klientów we wszelkie czynności związane z podejmowaniem zlecenia. Miłym dodatkiem  jest dostępność firmy spedycyjnej przez 24 godziny na dobę, dzięki czemu możemy skontaktować się z naszym kontrahentem niezależnie od pory dnia i nocy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz