Materiał Partnera

Spektakl teatralny sposobem na naukę angielskiego

Spektakl teatralny sposobem na naukę angielskiego

Wykład i nużące ćwiczenia to z pewnością najgorszy pomysł na naukę języka. Dzieci posiadają olbrzymie zdolności przyswajania wiedzy oraz zapamiętywania. Najlepiej opanowują język poprzez interaktywne i angażujące zabawy. Jednym z rozwiązań wspomagających naukę może być uczestnictwo w spektaklu, który dzięki elementowi zabawy, pozwala “zapomnieć” dzieciom o tym, że się uczą, wciągając je w inspirującą i bogatą fabułę.

Zastosowanie teatru w zajęciach dla dzieci

Dodatkowo spektakl, który posiada fabułę, uczy nie tylko słówek i form gramatycznych, ale też budowania historii i bardziej złożonych narracji, czego często brak podczas tradycyjnych lekcji. Interaktywna formuła spektaklu z kolei wyzwala kreatywność dzieci i rozwija kompetencje, nie tylko językowe, ale też społeczne, związane z dociekliwością i umiejętnością zadawania pytań. Jak wiemy zajęcia teatralne i dramy są wykorzystywane jako technika wspomagająca wiele działań edukacyjnych.

Spektakl Funkey Marty Lisiewicz

Wszystkie te elementy zawiera w sobie spektakl Funkey autorstwa Marty Lisiewicz. Artystka o kierunkowym wykształceniu artystycznym posługuje się wieloma mediami artystycznymi, począwszy od muzyki, śpiewu oraz ruchu, ale też ręcznie wykonanych masek oraz scenografii. Decyduje to o tym, że spektakl stanowi nie tylko sposób wspomagający opanowanie języka angielskiego, ale też doświadczenie estetyczne przekazywane poprzez zabawę.

Dzieci najbardziej wymagającą publicznością

Autorka spektaklu oraz towarzyszący jej na scenie aktorzy mają również doświadczenie kabaretowe, co decyduje o tym, że szybko nawiązują kontakt z dziećmi i potrafią odnaleźć się w nagłych zwrotach akcji. Trzeba pamiętać, że dzieci poprzez swój udział mają możliwość zmian fabuły.

Spektakl odpowiedni dla dzieci bez względu na znajomość języka


Uczestnictwo w spektaklu jest możliwe bez względu na stopień zaawansowania językowego dzieci. Przystępna fabuła oraz duża ilość gestykulacji, mimiki oraz innych elementów wizualnych pomaga zrozumieć spektakl nawet dzieciom, które nie znają podstaw języka. Aspekt interakcji wspiera również takie elementy rozwoju dziecka jak pewność siebie, ciekawość świata, ale też współpraca, co czyni spektakl wartościowym doświadczeniem estetycznym i edukacyjnym.

Opracowanie:
Poznań, Powidzka 3
tel. 604 144 464
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz