Spędź wakacje bezpiecznie

Spędź wakacje bezpiecznie

Lato w pełni, więc czas najwyższy zrealizować urlopowe plany. Pięknej, słonecznej pogody, a i czasu wolnego od szkoły dla maluchów nie sposób nie wykorzystać. Pytanie jednak, gdzie pojechać, by zapewnić sobie bezpieczne wakacje? W obliczu sytuacji, jaka panuje na świecie, atrakcyjną opcją są wakacje w Polsce.

Góry, morze czy jeziora?

Choć wielu z nas przez lata wybierało wakacje za granicą, choćby z uwagi na pogodę w kraju, która lubi być kapryśna, to wypoczynek w Polsce jest także dobrym pomysłem na urlop. Szczególnie, jeśli dobrze go zaplanujemy. 

Polska ma to do siebie, że oferuje bardzo różnorodny krajobraz. Dlatego planując wypoczynek, mamy do wyboru całą moc opcji. Najpopularniejsza to wyjazd nad morze. Nadbałtycka linia brzegowa w Polsce to ponad 700 kilometrów pięknego wybrzeża, wielkich kurortów i urokliwych „dziur” – miejscowości o bardziej kameralnej atmosferze, gdzie można z powodzeniem odpocząć od zgiełku wielkiego miasta. Chcąc spokoju i bezpieczeństwa – wybierając się choćby na wakacje nad morzem z dzieckiem, warto wybrać właśnie pensjonaty czy też kwatery prywatne w niewielkich miejscowościach. To sposób na bezpieczne, ale i tanie wakacje.

Jeśli nie morze, to może Mazury? Wakacje nad jeziorem – np. w Mikołajkach czy Olsztynie to szansa na spróbowanie sportów wodnych – w tym żeglarstwa, a także korzystania z urokliwych szlaków pieszych i rowerowych. Teren jest dość płaski, więc przemierzą go nawet ci o słabej kondycji. A po całodniowej wycieczce z łatwością znajdziemy bar czy restaurację serwującą lokalne specjały.

Góry to również całe morze opcji – zarówno, gdy chodzi o atrakcje, jak i noclegi. Na turystów czekają tu i ekskluzywne hotele z najwyższej półki, i bardziej prywatne apartamenty, agroturystyka oraz prywatne pokoje, a także schroniska górskie – jeśli wolisz bardziej ekonomiczne warunki.

Unikaj dużych miejscowości

Wydarzenia z ostatnich lat pokazują, że dziś o bezpieczeństwo coraz trudniej. W Polsce zagrożenie jest, co prawda, znacznie mniejsze niż w najpopularniejszych oferowanych przez biura podróży dotychczas turystycznych kierunkach, czyli Turcji, Tunezji czy Egipcie, jednak przezorny zawsze ubezpieczony. By zminimalizować ryzyko niemal do zera, najlepiej postawić na niewielkie, kameralne miejscowości – położone z dala od największych i najpopularniejszych kurortów.

Zastanawiając się nad podjęciem decyzji, gdzie na wakacje, postawmy na mniejsze miejscowości. W ten sposób można sporo zaoszczędzić – bo koszty noclegów będą niższe, niż gdy wybierzemy się na wakacje last minute za granicę czy do dużych polskich kurortów. A wrażenia – niezapomniane. Cisza, spokój, przyjazna, rodzinna atmosfera i cała moc opcji, by spędzić czas na świeżym powietrzu. Cudze chwalicie, swego nie znacie – jak mówi słynne porzekadło. I rzeczywiście, Polskę warto poznać – szczególnie od tej bardziej kameralnej strony. Może zaskoczyć niejeden raz!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz