Materiał Partnera

Spedycja morska w transporcie międzynarodowym

Spedycja morska w transporcie międzynarodowym

Transportowane towary bywają bardzo zróżnicowane, a w wielu wypadkach wymagają specjalnych warunków, aby z jednej strony zapewnić ich przewiezienie bez uszkodzeń, a z drugiej maksymalnie obniżyć koszty. Jedną z form transportu realizowanego przez profesjonalne firmy jest spedycja morska.

Specjalistyczne usługi przewozowe

Transport to bardzo szeroka dziedzina usług obejmująca wiele różnych środków przewozu, różnorodne materiały oraz spełnienie związanych z transportem wymagań. Przewozi się zarówno produkty włókiennicze, samochody, meble, urobek z kopalni, tzw. drobnicę, czyli niewielkie przedmioty, materiały sypkie, w tym zboże, jak i produkty delikatne, a nawet materiały niebezpieczne. Przepisy stawiają konkretne warunki, jeśli chodzi o poszczególne ładunki, natomiast klient, który zleca przewozy, oczekuje dowiezienia na miejsce swoich produktów w stanie nienaruszonym. Dzięki możliwościom współczesnych firm spedycyjnych, posiadanej flocie, bazie transportowej i znajomości zasad przewozów zarówno spedycja morska, jak i drogowa czy lotnicza nie są żadnym problemem bez względu na rodzaj ładunku.

Towary dostarczane różnymi drogami transportowymi do miejsca przeznaczenia bywają bardzo zróżnicowane, a w wielu wypadkach wymagają specjalnych warunków, aby z jednej strony zapewnić ich przewiezienie bez uszkodzeń, a z drugiej nie spowodować zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Towary specjalne to zarówno te nieformatowe, jak i łatwopalne, wybuchowe, żrące lub łatwo psujące się, jak chociażby żywność, np. owoce i warzywa czy mrożonki. Firmy spedycyjne są w stanie zaoferować każdy rodzaj transportu, w tym również przewozy materiałów wymagających specjalnych pojazdów i specjalnych warunków. Dzięki uprawnieniom, jakie posiadają pracownicy, i odpowiednio przystosowanym pojazdom dowóz oraz załadunek nie stwarza żadnych ograniczeń w tym zakresie.

Transport morski

Przewozy towarów drogą morską to jeden z najbardziej praktycznych i zarazem najtańszych sposobów na dostarczenie produktów czy surowców do odległych krajów. Jeśli kontynenty dzieli ocean, przewóz drogowy nie jest możliwy, a koszty transportu lotniczego bywają astronomiczne. Dlatego wykorzystuje się statki, które chociaż płyną długo, to nie generują tak dużych nakładów finansowych i mogą zabrać jednorazowo znacznie więcej towarów. Spedycja morska to jedna z doskonale rozwiniętych dziedzin transportu. Obsługa morskiego transportu wymaga wszechstronności, a dzięki znacznie szerszej bazie, obejmującej również odpowiednio przystosowane ciężarówki i możliwość transportu kolejowego, firmy spedycyjne takie jak Premco s.c. są w stanie w pełni zająć się wszystkim, co wiąże się z przewozem przesyłki od drzwi zleceniodawcy do drzwi klienta.

Usługi obejmują wszystkie elementy, począwszy od odbioru i przewozu do magazynu celnego, włącznie z załadunkiem i wyładunkiem, przez formalności przewozowe i celne, dostawę na statek, a następnie organizację przewozu do odbiorcy na miejscu przeznaczenia. Dobrze zorganizowana spedycja morska obejmuje transport kontenerowy i inne jego rodzaje. Nie jest problemem zlecenie transportu delikatnego szkła czy materiałów sypkich. Spedytorzy świadczą usługi w zakresie morskiej spedycji kontenerowej, drobnicowej, masowej i ponadgabarytowej, w tym przy użyciu tradycyjnych kontenerów oraz również na specjalnych warunkach, jakich wymaga konkretny ładunek.


Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz