Materiał Partnera

Specyfikacja rynku produkcji i sprzedaży śrub różnego rodzaju

Specyfikacja rynku produkcji i sprzedaży śrub różnego rodzaju

Śruby to z pozoru bardzo małe detale, które coraz częściej są z różnych konstrukcji eliminowane. Mowa jednak o różnego rodzaju wielkich m.in. obiektach architektonicznych, które dzisiaj są łączone w nowoczesnych procesach spawalniczych np. TIG, MAG i MIG. Mniejsze wyroby z branży hutniczej, stolarskiej, meblarskiej, elektronicznej, motoryzacyjnej, energetycznej, budowlanej, meblarskiej, blacharskiej, dekarskiej i wiele innych, nadal wykorzystują różne rodzaje śrub łączeniowych, zabezpieczających oraz stabilizujących, których popyt nie spada, a roczna produkcja w kraju, wyrażana jest w setkach milionów kopii.

Atesty i normy

Obecnie bardzo ważnym producenckim wymaganiem przy tworzeniu różnych rodzajów śrub, jest spełnianie wszystkich norm technicznych, czy tych związanych z bezpieczną eksploatacją, według zasad polskiego urzędu normalizacyjnego (PKN – Polski Komitet Normalizacyjny), a także europejskich instytucji. Ważne jest bowiem to, aby dane wyroby posiadały m.in. atesty 2.1, 3.1, czy 2.2, a także aby spełniały warunki techniczne norm PN, EN, a także ISO i DIN. Szczególnie warto zwracać uwagę na spełnione wytyczne Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego, którzy jest jednym z najbardziej restrykcyjnych na całym świecie. Dzisiaj kupując śruby do ośrodków przemysłowych z różnych branż, zawsze zwraca się uwagę właśnie na normę DIN!

Rodzaje produkowanych i dystrybuowanych śrub

Obecnie na rynku dystrybucyjnym, oraz oczywiście produkcyjnym, największą ilość wytwarzanych produktów, w sektorze śrub, stanowią: śruby młotkowe, śruby schodkowe, śruby pasowane, śruby sześciokątne, śruby imbusowe, śruby dwustronne, śruby oczkowe, śruby fundamentowe, śruby dociskowe, śruby z łbem kwadratowym, a także śruby ocynkowane ogniowo. Oczywiście różnią się one swoimi rozmiarami, często kolorami i składem materiałowym – np. stal nierdzewna A2 – co coraz częściej jest związane także, ze składaniem zindywidualizowanych zamówień ośrodków przemysłowych, na wyroby personalizowane. Mowa o śrubach nienormowanych, które przeznaczone są do niestandardowe zastosowania. Może nim być wykorzystanie tychże produktów do budowy maszyn budowlanych, gdzie należy zastosować według wytycznych projektowych zamawiającego, odmienne kształty, łby i trzpienie śrub, czy też średnice i zakończenia.

Producenci polscy śrub

W Polsce istnieje coraz większa liczba firm zajmujących się produkcją śrub normowanych np. DIN z dokładnie określonymi parametrami technicznymi, jak i tych nienormowanych, na specjalne zamówienie. Warto przy tym zauważyć, że olbrzymie zapotrzebowanie na imbusy, podkładki, nakrętki itd. powoduje niski poziom konkurencyjności branżowej. Z powodzeniem na rynku produkcyjnym mogą działać zarówno duże firmy wytwórcze, jak i te małe. Podstawą do podejmowania przez ośrodki przemysłowe współpracy z nimi jest jakość, która musi iść w parze z atrakcyjną ceną. Tym wyróżnia się i cechuje przedsiębiorstwo WES Adama Wojciechowskiego z siedzibą w Kędzierzynie-Koźlu. Firma ta tworzy między innymi niesamowicie żywotne śruby hartowane. 
Opracowanie:
Kędzierzyn-Koźle, Główna 48
tel. 77 482 18 68
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz