Materiał Partnera

Specjalistyczne szkolenia dla psów – jak nauczyć pupila posłuszeństwa?

Specjalistyczne szkolenia dla psów – jak nauczyć pupila posłuszeństwa?

Pies to według popularnego przysłowia najwierniejszy przyjaciel człowieka. Towarzyszący właścicielowi przeważnie przez całe swoje życie czworonóg nierzadko jednak przejawia niewłaściwe zachowania, które można skutecznie wyeliminować dzięki specjalistycznym szkoleniom dla psów. Kształtowanie charakteru pupila to znaczne korzyści zarówno dla opiekuna, jak i samego zwierzęcia. Jak dokładnie wyglądają tego typu kursy?

Podstawowe szkolenie

W ramach przeprowadzanych przez psich behawiorystów szkoleń można nauczyć psa podstawowych komend oraz odpowiedniego zachowania w poszczególnych sytuacjach. Chodzenie przy nodze właściciela zarówno ze smyczą, jak i bez niej, to jedno z wielu ćwiczeń realizowanych na tego typu kursach. Dzięki nim można zbudować ze zwierzęciem prawidłową relację, co pozwoli na łatwiejsze przeprowadzenie szkolenia i szybszą naukę. Obejmuje ono także wykonywanie przez psa podstawowych komend, takich jak popularne „siad”, „waruj” czy „stój”. Możliwość wykształcenia w psie odpowiednich reakcji na każde z tych poleceń wydawane przez właściciela to nie tylko lepsza kontrola nad zachowaniem czworonoga, ale też podstawa do doskonałej zabawy i wprowadzenia systemu nagród. Behawiorysta z Dog Training Center zajmie się ponadto w ramach przeprowadzanego szkolenia Dobry Psi Obywatel nauką noszenia kagańca przez zwierzę, komendami optycznymi i fonetycznymi, ale też socjalizacją z innymi psami. To niezwykle istotne – budowanie zdrowych, poprawnych relacji między czworonogami pozwala naszemu pupilowi wykształcić brak agresji w stosunku do obcych zwierząt.

Specjalistyczne kursy

Behawioryści przeprowadzają także nieco bardziej skomplikowane szkolenia, których zadaniem jest nauka określonych zachowań w sytuacjach niekiedy ekstremalnych. Pod okiem specjalisty realizowane są kursy obejmujące obronę właściciela przed niespodziewanym atakiem, pościg, zatrzymanie napastnika i późniejsze jego pilnowanie przez czworonoga, a także czuwanie nad powierzonym przedmiotem czy terenem. Oprócz szkolenia dla psów z zakresu stróżowania i obrony, behawioryści są także niezbędni w przypadku przejawiania przez psa zaburzeń zachowań. Stany lękowe, nadmierne szczekanie, ucieczki na spacerach czy z posesji oraz nieprzewidywalne reakcje na bodźce zewnętrzne kwalifikują czworonożnego przyjaciela do odbycia specjalistycznego szkolenia w ośrodku dla psów. Dzięki proponowanym przez behawiorystów rozwiązaniom uda się pozbawić psa nieprawidłowych zachowań. Warto zatem skorzystać ze specjalnych kursów i nauczyć pupila posłuszeństwa oraz wykształcić w nim poprawne postawy względem innych psów i ludzi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz