Artykuł sponsorowany

Spawanie MIG/MAG – charakterystyka i zastosowanie

Spawanie MIG/MAG – charakterystyka i zastosowanie

Spawanie techniką MIG/MAG to współcześnie jedna z najczęściej stosowanych metod w przemyśle, przy okazji spawania łukowego. Przy profesjonalnym wykonaniu przez doświadczonych specjalistów bądź za pośrednictwem odpowiednich maszyn, gwarantuje szereg zalet, w tym stosunkowo niski koszt, a także wysoką jakość powstałych spoin. Na czym w sposób całościowy opiera się ta metoda i dlaczego zyskała tak dużą popularność? Sprawdź z nami.

Na czym polega technika łączenia MIG/MAG?

Spawanie MIG/MAG opiera się na zastosowaniu łuku elektrycznego, który powstaje na styku topliwej elektrody i zespawanego tworzywa. Wspomnianą elektrodę topliwą stanowi drut, któremu towarzyszy strumień osłonowego gazu. W technice MIG stosuje się osłonę za pośrednictwem gazów obojętnych pod względem chemicznym np. argonu, zaś w MAG, wykorzystuje się gaz aktywny chemicznie, najczęściej dwutlenek węgla.

Zalety metod MIG/MAG

Jak przyznają doradcy z firmy Promech z Karlina w woj. zachodniopomorskim, która zajmuje się usługami ślusarskimi, spawanie MIG/MAG cieszy się popularnością przede wszystkim ze względu na możliwość łączenia wielu stopów metali, właściwie w każdym możliwym położeniu i kierunku. Dodatkowo wiąże się z niższymi kosztami, które mają szczególne znaczenie w przypadku spawania wielu elementów na masową skalę. Istotna jest też wysoka jakość spoiwa, która jest jednak możliwa do osiągnięcia tylko wówczas, jeśli proces jest wykonywany przez doświadczonych spawaczy, co dotyczy ręcznego łączenia ze sobą tworzyw. Najczęściej takie usługi możemy znaleźć w większych firmach dysponujących dodatkowo odpowiednim, wysokiej jakości sprzętem, który zagwarantuje nam najwyższą jakość usług spawalniczych.

Zastosowanie techniki MIG/MAG

W jakich obszarach może sprawdzić się ta technika? Jak wspomniano, jest ona niezwykle uniwersalna. Metoda MAG sprawdza się w przypadku spawania materiałów zarówno niskostopowych, jak i wysokostopowych, natomiast za pomocą MIG łączy się przede wszystkim miedź oraz aluminium. Oznacza to, że te techniki spawalnicze cieszą się popularnością głównie w przemyśle ciężkim, w tym stoczniowym, ale także w branży samochodowej, remontowej oraz konserwacyjnej.

Technika MIG/MAG, choć popularna, wymaga zastosowania odpowiednich maszyn oraz umiejętności. Dlatego jeśli chcemy uzyskać trwałą i solidną jakość połączeń, powinniśmy korzystać z usług spawalniczych wysoce wykwalifikowanych przedsiębiorstw, które będą w stanie zagwarantować nam wysoką jakość uzyskanych spoin.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz